TOVE CİNAYETİ ÇÖZÜLDÜ

Vetlanda Bölgesinde 15 Ekim gecesi bir gece kulübü eğlencesi sonrasında ortadan kaybolan ve 17 gün sonra cesedi bir göl kenarında ormanlık alanda bulunan Tove’nin bir cinayete kurban gittiği anlaşıldı. Gece kulübünde 20 yaşında bir kızla görüldü. Bu kızın evinde bir tartışma sonrasında şiddete maruz kalarak yaşamını yitirdiği ortaya çoktı. 20 yaşındaki kız cinayeti itiraf etti.

TOVE CİNAYETİ ÇÖZÜLDÜ
TOVE CİNAYETİ ÇÖZÜLDÜ Admin
Bu içerik 502 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

İsveç’in güneyindekş Vetlanda Bölgesinde meydana gelen olayda 20 yaşındaki ile 18 yaşındaki arkadaşı tutuklanmıştı. 20 yaşındaki kız önceleri böyle bir olaya karışmadığı ve suçsuz olduğunu savunuyordu. Her iki kız yapılan psikolojik muayenelerinde herhangi bir akıl sorunları olmadığı tespit edildi.

16 Ekimden bu yana tutuklu olarak bulunan ve sorgulanan kızlardan 20 yaşındaki evde bir tür şiddet meydana geldiğini ve istemeyerek ölüme neden olduğunu itiraf etti. Genç kadının avukatı da, davacının ölmesinin asla bir niyet ya s da planlanmış bir durum olmadığını söylüyor.

20 yaşındaki kadın hâlâ cinayet şüphesini reddediyor, geçen haftanın sonlarında Tove'un dairesinde öldüğünü kabul ediyor. Kadının avukatı Clea Sangborn, ”Ancak, davacının ölmesi asla amaçlanmamıştır. Trajik bir kazaydı ve müvekkilim polise olanları sorgulayarak anlattı. Müvekkilimin bir tür saldırı suçu olduğunu ve davacının ölümüne neden olan talihsiz koşulların olduğunu kabul ettiğini” ifade etti.

Kadının avukatı, 20 yaşındaki müvekkilinin olaydan sonra tam bir panik durumu yaşandığı ve sonrasındaki süreçte özel hayatın gizliliğinin ihlalini de içeren bir ruh haliyle cinayeti itiraf etmiştir. Avukata göre 20 yaşındaki kadının şimdiye kadarki reddinin nedeni akıl sağlığıdır.

Kadının daha önce yapılan psikolojik muayenesinde olaydan ve gözaltı süresinden ruh halinin nasıl etkilendiği ortaya çıktı. Diğer şeylerin yanı sıra, gözaltında kaldığı süre boyunca uyumakta zorluk çekmiştir. Bu, "arkadaşının öldüğünü" öğrenmesinden sonra ve "özgürlüğünden yoksun bırakılma ve kendisine yöneltilen şüphelerle kendi hayatı mahvolduğu için ruh hali perişandır” görüşünü dilendiriyor.

Bölge Savcısı Adam Rullman'a göre, 20 yaşındaki genç kızın yeni hikayesi, soruşturmanın nasıl yürütüleceğini değiştirmiyor. Ama rıza doğal olarak soruşturmanın başından beri sahip olduğumuz şüpheleri daha da güçlendiriyor” diyor.

isveç vetlanda cinayet itiraf tove
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ