MUHARREM DEMİROK MERKEZ PARTİSİ BAŞKANLIĞINA ÖNERİLDİ

Merkez Partisi Başkanı Annie Lööf, 11 Eylül seçimlerinde oy kaybına uğrayınca 11 yıldır sürdürdüğü parti başkanlığından ayrılacağını söylemişti. Bunun üzerine seçim kurulu üç aday belirledi. Üç aday arasında olan Muharrem Demirok’u bugün resmen tek aday olarak Şubat ayında yapılacak kongrede aday gösterdi.

MUHARREM DEMİROK MERKEZ PARTİSİ BAŞKANLIĞINA ÖNERİLDİ
MUHARREM DEMİROK MERKEZ PARTİSİ BAŞKANLIĞINA ÖNERİLDİ Admin
Bu içerik 431 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

Muharrem Demirok, Merkez Parti'nin geçen sonbahar seçim kurulu tarafından sunulan üç adaydan biriydi. Bunlar; Elisabeth Thand Ringqvist, Muharrem Demirok ve Daniel Bäckström.

Bugün saat 10.30'da düzenlenen basın toplantısında partinin yeni lideri olarak Muharrem Demirok açıklandı. Bir çok kişi, basında çıkan ve gençliğindeki (lise) saldırı mahkumiyetleri nedeniyle onu adaylıktan silmişti. Ancak Muharrem Demirok'un Merkez Parti'nin yeni genel başkanı olması önerildi. Bu açıklama üzerine Muharrem Demirok; “Heyecan verici bir yolculuktu” ifadelerini kullanıyor.

Basın toplantısına seçim kurulu başkanı Jan Andersson da katılarak, “Bir kişi olarak kendinden emin, her durumda kararlı ve başkalarına liderlik etmeye ve başkalarını da beraberinde getirmeye alışkın bir lider tipi” olduğunu söyledi.

Seçim uruluna göre, partisine yeni seçmenleri de çekebilecek denilerek; “ İletişim becerileri gelişmiş, çözüm odaklı bir ekip lideri olan, dinleyen bir lider aldığımızı görüyoruz” yorumu yapılıyor.

isveç merkez partisi kongre aday muharrem demirok
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ