STOCKHOLM SÖDERMALM’DA PATLAMA

Stockholm'de Södermalm'da bir restoranın girişinde saat 03.30 dolaylarında patlama meydana geldi. Stockholm Polisinden Ola Österling, ”olayın restorana yönelik olduğunu varsayıyoruz” diyor. Bomba teknisyenleri olay yerinde çalışırken , polis de tanıkları sorgulamak için sokağa girip çıkan arabaları durdurdu.

STOCKHOLM SÖDERMALM’DA PATLAMA
STOCKHOLM SÖDERMALM’DA PATLAMA Admin
Bu içerik 589 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

Restoran girişindeki patlama, Salı gecesi sabaha karşı saat 03. 30 dolaylarında Nytorget yakınlarındaki Södermalm'daki Sofiagatan/Södermannagatan kavşağında meydana geldi. Basına konuşan bölge sakinleri büyük bir gürültüyle uyandıklarını belirtiyorlar. Patlamanın yakında oturan bir tanık, “Bütün evimiz sallandı” diyor.

Bir bölge sakini, güçlü patlamadan uyandığını ve bir basınç dalgası hissettiğini söylerken,  ”El bombası sandım. Korkmadım ama böyle olması üzücü” diyor. Bir başkası, ”Patlamanın meydana geldiği yerin yakınında yaşıyorum. Yeni yıla bu şekilde başlamak hiç hoş değil. Banliyölerde etkilenen pek çok başka alan var, bu yüzden buraya gelmesi şaşırtıcı değil” yorumunu yapıyor. Bir bölge sakini de, ”Camlarım titriyordu ve pencereden dışarı baktığımda başkalarının da baktığını gördüm. Sonra mavi ışıklı araçlar geldi, diyor.

Polis kendi internet sitesinde bir restoranın girişinde bir patlayıcının infilak ettiğini yazıyor. Şu anda kişisel yaralanmalarla ilgili bilgi yok. Polis sözcüsü Ola Österling, ”Girişte ve ayrıca mülkün içinde çok az hasar var” görüşünü belirtiyor.

Olay yeri ve çevresinde üyük bir polis operasyonu sürüyor ve polis geniş bir alanı kordon altına almış durumda ve bölgeye bomba teknisyenleri incelemelerine devam ediyor. Halkı tehlikeye atan tahribatla ilgili ön soruşturma başlatıldığı belirtiliyor.

stockholm södermalm patlayıcı patlama restoran stockholm polisi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ