BİR PATLAMA DA KİSTA’DA MEYDANA GELDİ

Stockholm'un kuzeybatısındaki Kista semtinde bir şirket kapısının yanında patlama meydana geldi. Polis, bomba teknisyenlerinin de inceleme yaptığı geniş bir alanın kordon altına alındığı ve büyük çaplı bir operasyon başlatıldığını söylüyor.

BİR PATLAMA DA KİSTA’DA MEYDANA GELDİ
BİR PATLAMA DA KİSTA’DA MEYDANA GELDİ Admin
Bu içerik 484 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

Çarşamba sabaha karşı saat 04:30 dolaylarında Stockholm'ün kuzeybatısında bulunan Kista semtinde bir ticari binanın çok yakınında bir patlama meydana geldi. Polise göre, bir ticari mülkün kapısının yanına yerleştirilmiş bir patlayıcı patlatıldı. Patlamanın ardından ihbar telefonları üzerine polis alarma geçti.

 Stockholm polisinin basın sözcüsü Ola Österling, kimsenin yaralanmadığını söylüyor ve devam ediyor: ”Bir tüzel kişinin bulunduğu binanın girişinin önüne patlayıcı yerleştirilmişti. Evde özel kiracı yok ama bir tüzel kişiye, bir şirkete yönelik” diyor.

Binanın girişi, girişin üzerindeki zeminde olduğu gibi büyük hasar geldi. Bomba teknisyenleri olay mahalline kordon altına alarak bir inceleme başlattılar. Ola Österling, hangi şirketlerin adreste kiraladığı ve hangi işleri yaptıklarının envanterini alma sürecindeyiz, diyor.

Patlamayı duyan bir kişi bunu "güçlü" olarak nitelendiriyor- Adını açıklamak istemeyen bir kişi de, "Egzersiz koşusundaydım ve Akalla ile Igelbäcken'in yaklaşık ortasındayken yüksek bir patlama sesi duydum," diyor. Polis, kamuya açık tehlikeli tahribatla ilgili cezai soruşturma başlattı.

stockholm kista patlama stockholm polisi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ