KUNGSTRÄDGÅRDEN’E PATLAYICI BIRAKAN ÇOCUKLAR YARGILANIYOR

21 Ağustos’ta Stockholm merkezdeki Kral Bahçesi’ne Kültür Festivali sırasında patlayıcı çanta bırakan 15 ve 16 yaşlarındaki çocuklar polis tarafından tespit edilerek yakalanmışlardı. Çocuklar Patlayıcı Maddeler Yasası’nı çiğnemekle suçlanıyorlar.

KUNGSTRÄDGÅRDEN’E PATLAYICI BIRAKAN ÇOCUKLAR YARGILANIYOR
KUNGSTRÄDGÅRDEN’E PATLAYICI BIRAKAN ÇOCUKLAR YARGILANIYOR Admin
Bu içerik 354 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

15 yaşındaki iki ve 16 yaşındaki bir çocuk, 2022nin  ağustos ayında sonunda Stockholm'un merkezindeki Kungsträdgården'e yüksek bir patlayıcı yerleştirmekle suçlanıyor. 15 yaşındaki çocuklardan biri, ağır bir suç olan Yanıcı ve Patlayıcı Maddeler Yasasını çiğnemekle suçlanıyor. Yine 15 yaşındaki bir diğer çocuk da aynı davaya yardım ve yataklık etmekle suçlanıyor.

16 yaşındaki bir çocuk, suça azmettirmekle suçlanıyor. İddianameye göre, 15 yaşındaki çocuğun patlayıcıyı yerleştirmesine o sebep olduğu söyleniyor.

21 Ağustos'ta Kungsträdgården'de devam eden kültür festivali sırasında bir çanta bulundu. Polisin akşam saatlerinde yaptığı incelemenin ardından imha ettiği çantada patlayıcı madde bulundu.

İddianame Çarşamba günü Stockholm Bölge Mahkemesine sunuldu.

NORRKÖPİNG’DE 6 KİŞİ TUTUKLANDI

Perşembe akşamı Norrköping'de polisin bir operasyon başlatmasıyla bağlantılı olarak toplam altı kişi tutuklandı. Polis bazı bazı yasadışı maddelere el koydu. Polis sözcüsü Priya G Eklund, en az bir silahın bulunduğunu söyledi. Yakalanan altı kişinin işlediğinden şüphelenilen suç, ciddi silah suçu olarak sınıflandırılıyor.

İsveç Kungsträdgårde patlayıcı çocuk mahkeme yargılanmak
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ