PKK ADINA BORÇ TAHSİL ETTİĞİNDEN ŞÜPHELENİLEN BİR KİŞİ TUTUKLANDI

İsveç’te 1980’den bu yana faaliyet gösteren PKK terör örgütü mensupları bu zaman süreci içinde her türlü suçu işlediler. Harç toplama, tehdit, uyuşturucu gibi işleri rahatlıkla yaptılar. Hükümetler ve polis yetkilileri çoğu zaman görmemezlikten geldiler ve zaman zaman üç maymunu oynadılar.

PKK ADINA BORÇ TAHSİL ETTİĞİNDEN ŞÜPHELENİLEN BİR KİŞİ TUTUKLANDI
PKK ADINA BORÇ TAHSİL ETTİĞİNDEN ŞÜPHELENİLEN BİR KİŞİ TUTUKLANDI  Admin
Bu içerik 525 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

İsveç Radyosu Ekot'un haberine göre, bir kişi cuma günü (bugün) Stockholm Bölge Mahkemesi tarafından teröre finansman sağlamaya teşebbüsten tutuklandı.

40'lı yaşlarındaki Türk vatandaşının ayrıca gasp teşebbüsü ve ağır silah suçlarından da şüpheleniliyor. Savcıya göre, Stockholm'de bir restoranda bir kişiyi silahla tehdit ederek PKK adına borç tahsil etmeye çalıştığı iddia edildi.

Türkiye'nin İsveç'in NATO üyeliğine onay vermesi için tekrar eden talepleri arasında PKK'ya karşı daha sert önlemler alınması yer alıyordu. Savcı Hans İhrman, İsveç Radyosu’nun Türkiye konusunun soruşturmada yer alıp almadığına ilişkin sorusuna yanıt vermek istemiyor ve herhangi bir siyasi baskıya maruz kalmadığını söylüyor. Savcı İhrman SR’ye, ”Kesinlikle hayır” yanıtını veriyor.

NATO Baş Müzakerecisi Oscar Stenström, İsveç Radyosu Günaydın Dünya programına 29 Ocak günü, ”Türkiye'nin ilgisinin Finlandiya'ya değil de İsveç'e çevrilmesinin nedenlerinden biri de İsveç'in Kürt terör örgütü PKK ile olan ilişkisi. İsveç, Kürt terör örgütünü 1984 gibi erken bir tarihte terörist olarak sınıflandırdı ve dünyada Türkiye'den sonra ikinci ülke oldu. Buna rağmen, organizasyonun finansmanının önemli bir kısmı İsveç'ten geliyor” değerlendirmesini yapmıştı.

İsveç Stockholm Bçlge Mahkemesi PKK harç toplama tehdit tutuklama
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ