İSVEÇ ULUSAL GÜVENLİK TEŞKİLATI: ”İSVEÇ’E YÖNELİK TEHDİTLER ARTTI”

İsveç Ulusal Güvenlik Teşkilatı’na (Säpo) göre, Türkiye Büyükelçiliği yakınında Paludan’ın Kuran-ı Kerim yakmasının ardından İsveç'e yönelik tehditler arttı. Kurumdan bir yetkili, terör tehdidi seviyesinin gelecekte yükseltilebileceğini göz ardı etmemek gerekir yorumunu yapıyor. Aynı yetkili bir basın açıklamasında, "Gelişme, İsveç'in dünya çapında şiddet içeren İslamcılık için eskisinden daha fazla odak noktası olduğuna karar verildiği anlamına geliyor" ifadelerini kullanıyor.

İSVEÇ ULUSAL GÜVENLİK TEŞKİLATI: ”İSVEÇ’E YÖNELİK TEHDİTLER ARTTI”
İSVEÇ ULUSAL GÜVENLİK TEŞKİLATI: ”İSVEÇ’E YÖNELİK TEHDİTLER ARTTI” Admin
Bu içerik 418 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

İsveç Ulusal Güvenlik Teşkilatı (Säpo), web sitesinde yaptığı açıklamada, son zamanlarda İsveç'e giderek daha fazla saldırı tehdidi yöneltildiğini yazıyor. Bir yetkili, "Gelişme, İsveç'in dünya çapında şiddet içeren İslamcılık için eskisinden daha fazla odak noktası olduğuna karar verildiği anlamına geliyor" diye yazıyor.

İsveç Ulusal Güvenlik Teşkilatı, bazı şeylerin yanı sıra Türkiye Büyükelçiliği yakınında Kuran'ın yakılmasına tepkilerin büyük olduğunu ve olayın tehdit edici olabileceğini yazıyor. Tehdit görüntüsü, İsveç sosyal hizmetlerine yönelik uluslararası kabul görmüş LVU (Çocukların ve gençlerin bakımına ilişkin özel düzenlemeler) kampanyasıyla da bağlantılı olduğunu ileri sürüyor.

İsveç Ulusal Güvenlik Teşkilatı, İsveç'e yönelik tehditler ve İsveç'in yurtdışındaki çıkarları hakkındaki bilgileri sürekli olarak ele aldığını ve "bunları önlemek ve önlemek için hareket ettiğini" yazıyor. Yetkili, son olaylardan sonra durumun sorunlu olduğunu ancak terör tehdidini eskiye göre yükseltmediklerini yazıyor. Yetkili, ”Ancak bunun gelecekte olabileceği göz ardı edilemez” derken, "Terör tehdidi seviyesi, uzun vadeli bir değerlendirmeye dayanmaktadır, bu da gelişmenin zaman içinde devam etmesi halinde terör tehdidi seviyesinde bir artış meydana gelebileceği anlamına gelir" diyor.

İsveç Ulusal Güvenlik Teşkilatı Säpo tehdit Kuran yakma Rasmus Paludan
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ