FİTTJA’DA ÜÇ KİŞİ SİLAHLI SALDIRIYA UĞRADI

Stockholm’un güney bölgesindeki Botkyrka’nın Fittja semtinin merkezinde üç kişi akşam saatlerinde silahlı saldırıya uğradı. Olay saat 17.40 dolaylarında meydana geldi. Polis, silahlı saldırıya uğrayan kişilerin ikisinin durumunun ağır olduğunu açıkladı.

FİTTJA’DA ÜÇ KİŞİ SİLAHLI SALDIRIYA UĞRADI
FİTTJA’DA ÜÇ KİŞİ SİLAHLI SALDIRIYA UĞRADI Admin
Bu içerik 700 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

Cuma akşamı saat 17:40 dolaylarında Stockholm’un Botkyrka Bölgesinin Fittja semtinde silahl saldırı gerçekleştirildi. Polis, ihbar üzerine olay yerine geldi. Bölgede gerekli inceleme ve araştırma başlatıldı.

Stockholm polis sözcüsü Ola Österling, “Fittja'da büyük bir ekip çalışmamız var. Helikopter geldi. Olaya saat 18.00 sularında müdahil olduk. Olay mahallini kordon altına aldık, adli tıp teknisyenleri yolda ve kurşun yarası olanüç kişiyi olay yerinde tedavi ediyoruz” dedi.

Polis iki kişinin silahlı saldırıya uğradığına ilişkin bilgi verdi. Fakat üçüncü bir kişi daha olabilir kanısını taşıyor. Saat 18:00 sularında Ola Österling, "Şu anda elimizde iki tane doğrulandı" diyor.

Polis, 18.30'da polis bilgilerini güncelleyerek, silahla yaralanan üçüncü kişinin de aynı yerde tedavi altına alındığı ve kısa süre içinde hastaneye kaldırılacağı belirtiyor.

Polise göre, yaşlarını söylemeyen yaralılarının  üç de erkek. Ola Österling, iki kişi ağır, biri hafif yaralı ve üçünün de hastaneye kaldırıldığını söylüyor. Olay, cinayete teşebbüs olarak sınıflandırıldı.

Österling, “Çabalarımızın büyük bir kısmı fail ya da faillerin peşine düşmektir. Şu anda olayı gidişatı hakkında yorum yapamam” diyor. Polis web siteleri aracılığıyla "Güvenlik kameralarından gelen filmler analiz ediliyor" diye yazıyor.

Basına yansıyan bilgilere göre, çok sayıda fail elektrikli scooterlarla olay yerinden kaçtıkları dillendiriliyor.

Stockholm Fittja silahlı saldırı cinayete teşebbüs Botkyrka
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ