ÖREBRO’DA İKİ KADIN SOPALI SALDIRIYA UĞRADI

Dün akşam saatlerinde Örebro'da bir apartman dairesinde sopalı saldırıya uğrayan 50'li yaşlarındaki bir kadın öldü, 25'li yaşlarındaki bir kadın ise ağır yaralandı. Polis şiddet eyleminin arkasındaki kişi ya da kişileri arıyor. Polis sözcüsü Sophia Jiglind, “Bu olayın faillerinin kimya da kimler olması gerektiğine konusunda oldukça iyi bir fikrimiz ve resim var” söylüyor.

ÖREBRO’DA İKİ KADIN SOPALI SALDIRIYA UĞRADI
ÖREBRO’DA İKİ KADIN SOPALI SALDIRIYA UĞRADI Admin
Bu içerik 255 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

Cumartesi akşam saatlerine 19.26 dolaylarında polis, Örebro kent merkezinin kuzeybatısındaki Baronbackarna bölgesinden bir alarm. Bir apartman dairesinde iki kadın sopalı saldırıya uğramışlar. Her ikisi de ciddi şekilde yaralı hastaneye kaldırılmışlar ve daha sonra polis, yaşlı kadının aldığı yaralar nedeniyle öldüğünü duyurdu. Genç olanın durumu kritik olmasına karşın polis tarafından sorgulanabilmiştir.

Bergslagen bölgesindeki polisin basın sözcüsü Lars Hedelin, Kadınların büyük çaplı şiddete maruz söylüyor.Olayla ilgili henüz kimse tutuklanmadıığını söyleyen polis,” Ellerinde faillerin kimya da kimler olduğuna dair oldukça iyi bir resim var” diyor.

Bergslagen bölgesindeki polisin basın sözcüsü Sophia Jiglind, “Bazı tanık görüşmeleri yaptık” diyor. Polis, ateşli silah olmaması dışında ne tür bir nesne olduğunu belirtmek istemiyor. Daire, olay yeri incelemesi için kordon altına alındı. Gün içinde daha fazla tanık dinleneceği belirtiliyor.

Olay sırasında evde olmayan komşulardan biri akşam geç saatlerde eve döndüğünde, polis kordonunu geçmesine izin verilmedi ve başka bir yerde uyumak zorunda kaldı. Komşu, bölgeyi "birçok çocukla sessiz" olarak tanımlıyor ve kendisi için endişelenmiyor.  Komşu, “Tabii, bunun olmasına biraz şaşırdım” ifadesini kullanıyor.

İsveç Örebro saldırı cinayet
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ