STOCKHOLM’DA OLAYLI GECE

Perşembe akşamı Stockholm'un güneyindeki semt olan Bredäng'de 20'li yaşlarında bir genç silahlı saldırıda yaralandı. Basına yansıyan bilgiye göre dört el ateş edildiği söyleniyor. Polis daha önce kişi ile ilgili endişe raporlarında adı geçiyor. Raporda gencin "ölümcül şiddetin meydana geldiği bir çete çatışmasına sürüklendiği" riskleri var deniliyor. Olay yerinden elektrikli scooter ile kaçan 2 zanlı tutuklandı. Stockholm polis memuru Fredrik Nylén, ”Olay, bir apartman dairesinin merdiven aralığında meydana geldi” diyor.

STOCKHOLM’DA OLAYLI GECE
STOCKHOLM’DA OLAYLI GECE Admin
Bu içerik 650 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

Bredäng’deteki olan gece saat 21.45 dolaylarında meydana geldi. Bir genç sailahlı saldırıyla karşı karşıya kalarak yaralandı. Olayda dört kez ateş edildiği söyleniyor. Olayda yaralanan 20'li yaşlarındaki gencin ve hastaneye kaldırılan gencin zihninin açık olduğu ve konuşabildiği belirtiliyor. Başlangıçta durumu ciddi olarak tanımlanmıştı. Stockholm polis memuru Fredrik Nylén, “Onunla gece boyunca konuştuk ama şimdi nasıl olduğunu bilmiyorum” diyor.

Genç polis tarafından tanınan ve tehlike riski olan biri olarak biliniyor. Bir süredir polis arasında, ölümcül şiddetin meydana geldiği çete çatışmalarına çekileceğine dair yüksek endişe olduğu biliniyor. Polisin elinde gençle ilgili endişe raporları bulunuyor. Suç şebekeleriyle bağlantılı kişilerle birlikte birkaç kez kurşun geçirmez yelek giymiş olarak görüldüğü belirtiliyor.

Olaydan sonra bölgede geniş çaplı arama ve inceleme çalışması yapan polis, 20'li yaşlarında iki genci operasyonu sırasında gece yarısından hemen önce yakın çevrede yakalayarak gözaltına aldı. Polis, şüpheli gençlerin olay yerinden elektrikli bir scooter ile kaçtıklarına dair bilgi olduğunu doğruladı.

Fredrik Nylén, "Bölgedeki güvenlik kamerası görüntülerine bakıyoruz ve ardından gerçekten değerli bir şey ipucu gösterip göstermediğini netleştirmeye çalışıyoruz" diyor.

TYRESÖ’DE OLAY

Gece yarısından sonra  saat 02.00 dolaylarında Tyresö'deki Bollmora'da bir patlama meydana geldi. Olay yerinde silahla ateş edildiğine dair bulgular elde edilirken, yaralanan kimse bulunamadı. Bir kişi ciddi silah suçları şüphesiyle tutuklandı. Polis şu anda Tyresö'deki silahlı saldırı ile Bredang'daki silahlı saldırı arasında herhangi bir bağlantı göremiyor, ancak bir bağlantı olup olmadığına daha yakından bakacaklarını söylüyor.

SÖDERTALJE’DE İKİ PATLAMA

Gece yarısından sonra saat 02.09'da Stockholm'un güneyindeki Södertälje'nin Ritorp bölgesindeki bir villanın dışında bir tür patlama meydana geldi. Polisin basın sözcüsü Helena Boström Thomas, olayın dışarıda meydana geldiğini ancak bir binada bir miktar hasara yol açtığını söyledi. Expressen'in edindiği bilgiye göre villanın dışında patlayan nesnenin el bombası olduğu ve kamusal yıkım tehlikesine ilişkin ön soruşturma başlatıldı.

İlk olaydan 24 dakika sonrada 02.33 - Ritorp'ta biraz uzaktaki bir villada meydana gelen bir patlamayla ilgili başka bir alarm daha verildi. Burada da edinilen bilgilere göre bir el bombası. Gece boyunca polis, bir konuta pencereden atılan bir nesneden şüphelendiklerini söyledi - bu değerlendirme artık geçerli değil.

Sabah poliste görevli polis memuru Fredrik Nylén, şu anki hipotezimizin, nesnelerin ilgili mülkün dışında patladığı yönünde olduğunu söylüyor.

ŞİDDET DALGASI SÜRÜYOR

Stockholm bölgesinde yoğun bir şiddet dalgası var. Dalga, 25 Aralık'ta Mehdi "Dumle Sachit"in Rinkeby'de açık bir sokakta vurularak öldürülmesiyle başladı. O zamandan beri, yaklaşık on patlama ve bir o kadar da silahlı saldırı oldu. Mehdi "Dumle" Sachit'in öldürülmesine ek olarak, çeteler arası 2023'teki şiddet dalgası sırasında en az beş kişi daha vurularak öldürüldü.

Stockholm Bredäng silahlı saldırı Tyresö Södertälje olay patlama el bombası
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ