SKOGÅS’TA BEŞ KİŞİ GÖZALTINA ALINDI

Dün akşam saatlerinde Stockholm’un Huddinde Belediyesine bağlı Skogås semtinde polis bir adrese baskın yaptı. Baskında evin bodrumuna kilitlenen yaşı 18’den küçük bir kızı kurtardı. Polis, adam kaçırma eyleminden dolayı evde bulunan ikisi kadın beş kişiyi tutukladı. Stockholm bölge polisi basın sözcüsü Carina Skagerlind, kızın bakımlı bir suç kurbanı olduğunu söylüyor.

SKOGÅS’TA BEŞ KİŞİ GÖZALTINA ALINDI
SKOGÅS’TA BEŞ KİŞİ GÖZALTINA ALINDI Admin
Bu içerik 509 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

Cuma günü Stockholm'un güneyindeki Skogås'ta bir ihbarı değerlendiren polis, geniş çaplı bir polis operasyonu düzenlendi. Olay yerine gelen polis müfettişleri ve adli tıp uzmanları bir bodrum alanında araştırma ve incelemelerde bulundular. Bu araştırmada bodrum katına kilitlenmiş yaşı 18’den küçük bir kız çocuğu buldular.

Çeşitli kaynaklara yansıyan bilgilere göre, reşit olmayan bir kızın bodruma kapatıldığı söyleniyor. İddiaya göre çok sayıda kişi reşit olmayan bir kızı kilit altında tuttu. Polisin incelemeleri sonucunda üç erkek ve iki kadın gözaltına alınarak tutuklandı.

Stockholm bölge polisi basın sözcüsü Carina Skagerlind,”Dün akşam, adam kaçırma şüphesiyle ilgili olarak ön soruşturmanın bir parçası olarak şu anda gözaltına alınan beş kişiyi tutukladığımız bir operasyon geçirdik” açıklamasını yaptı.

Polis konu hakkında fazla detaya girmek istemiyor. Ancak Skagerlind, bir kişinin bir suçun kurbanı olduğunu doğruluyor ve “Bakımlı bir suç kurbanıdır” ifadelerini kullanıyor. Alan hâlâ gecenin geç saatlerine kadar kordon altında tutuldu ve polis bölgede teknik bir araştırma yürüttü. Carina Skagerlind, “Bazı şeyler ele geçirdik ama bunların ne tür şeyler olduğunu söyleyemem” diyor.

Skogås'ta 28 Ocak'ta  bir suşi restoranında 15 yaşındaki bir çocuk silahlı saldırı sonucu öldürülmüştü. Cinayetin zanlısı olarak aynı yaştaki bir çocuk gözaltında tutulurken, iki genç daha suça karışmaktan gözaltına alınmışlardı.

Stockholm Huddinge Skogås adam kaçırma tutuklama Stockholm Polisi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ