AİLE BİRLEŞİMİNDE KOŞULLAR SERTLEŞTİRİLİYOR

İsveç koalisyon hükümeti, aile birleşimlerine yönelik bir kanun taslağını Yasama Konseyi’ne sevkine ilişkin neyi amaçladığı açıkladı. Buna göre hükümet göreli göç koşullarını sıkılaştırmak ve insani nedenlerle oturma izni verme olasılığını sınırlamak istiyor.

AİLE BİRLEŞİMİNDE KOŞULLAR SERTLEŞTİRİLİYOR
AİLE BİRLEŞİMİNDE KOŞULLAR SERTLEŞTİRİLİYOR Admin
Bu içerik 486 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

Yasa taslağına ilişkin Göç Bakanı Maria Malmer Stenergard bir basın bülteninde, "Son yıllardaki yoğun göç ve entegrasyon eksikliği, İsveç'in artan dışlanmayla birlikte büyük zorluklarla karşı karşıya olduğu anlamına geliyor. Bu eğilimi kırmak ve tersine çevirmek için bir dizi önlem alınması gerekiyor" diyor.

Diğer şeylerin yanı sıra, aile bağlantıları nedeniyle oturma izninin reddedilmesine ilişkin yaş sınırının yükseltilmesi önerilmektedir. Ayrıca, nafaka şartından muafiyetlerin sınırlandırılması ve "özellikle zorlayıcı durumlar" ile ilgili hükümlerin kaldırılması önerilmektedir. Bunun yerine çocuklara "son derece acı verici koşullar" nedeniyle oturma izni verilmelidir.

Hükümet ile İsveç Demokratları arasında varılan bir anlaşmaya dayanan yasa değişikliklerinin 1 Aralık 2023 de yürürlüğe girmesi öneriliyor.

İsveç Aile Birleşimi kısıtlama kanun taslağı Yasama Konseyi Maria Malmer Stenergard
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ