“GAZETECİLİK DÜNYAYI AYDINLATMAK İÇİN GEREKLİDİR”

Dagens Nyheter'in okuyucuları, diğer şeylerin yanı sıra, DN'nin sitesini, uygulamasını ziyaret ettiğinizde ya da kağıt gazeteyi açtığınızda sayfalarda "Aydınlanmış bir dünya için" cümlesinin ekranı ele geçirdiğini görebilirsiniz. Mesajlar ayrıca TV kanallarında ve diğer bağlamlarda da görülecektir.

“GAZETECİLİK DÜNYAYI AYDINLATMAK İÇİN GEREKLİDİR”
“GAZETECİLİK DÜNYAYI AYDINLATMAK İÇİN GEREKLİDİR” Admin
Bu içerik 426 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

Günün Haberleri (Dagens Nyheter) İsveç’te en çok okunan ve satılan liberal ağırlıklı gazetedir. Gerek İsveç’te gerekse dünyada yaşanan olaylar karşısında gazetecilerin doğruları yazmasını, gerçeği okuyucularına çarpıtmadan ulaştırmaları konusunda gazetenin Genel Yayın Yönetmeni Peter Wolodarski bir reklam kanpanyası başlatıyor. Bu konuya ilişkin kendisine yöeltilen soruları yanıtlıyor.  Bu ülkemizdeki yandaş ve kandaş gazete yönetmenlerine ve gazetecilere örnek olması dileğiyle yayınlıyoruz

Burada gerçekten neler oluyor, Peter Wolodarski?

Özgür ve bağımsız gazeteciliğin değerine dikkat çekmek için bizim açımızdan bir girişimdir. Sorular ve kameralar yardımıyla olayları aydınlatan ve daha anlaşılır hale getiren muhabirlere ve fotoğrafçılara belki de her zamankinden daha fazla ihtiyaç duyulmaktadır. Önümüzdeki birkaç hafta içinde, bu mesaj İsveç'teki reklam panolarında ve Nord DDB reklam ajansıyla birlikte yaptığımız reklamlarda görülecektir.

Dagens Nyheter, düşünceleri "Aydınlanmış bir dünya için" adlı bir program bildirisinde topladı. Nedir ve neden gereklidir?

- Gazeteciliğin neden bu kadar önemli olduğunu ve okuyuculara aydınlatıcı ve derinleştirici haberler ve raporlar sunmak için DN'de her gün elimizden gelenin en iyisini yapmaya iten şeyin ne olduğunu özetleyen, özgür ve bağımsız gazetecilik için bir program bildirisidir.

- Dünyanın birçok yerinde demokrasinin baskı altında olduğu bir dönemde gazetecilik, ister Ukrayna'daki savaştan haberler olsun, ister iklim krizinin sonuçlarını anlatmak, dünyayı anlamak olsun, dünyayı tam olarak "aydınlatmada" merkezi bir rol oynuyor. çete suçlarının nedenleri veya İsveç'te evde güç kullanımının gözden geçirilmesi.

Dagens Nyheter'in gazeteciliğinde okuyucular bunu somut olarak nasıl fark edecekler ve DN büyük sözlerin hakkını vermek için ne yapıyor?

-DN okuyanlar daha çok şey öğrendiğini hissetmeli. Gazeteciliğin görevi popüler olmak ya da en çok alkışı toplamak değil, toplumu daha anlaşılır kılmaktır.

-Birçok yeni abonelik sayesinde son yıllarda DN için mali açıdan iyi olmuştur. Yazı işleri ofisine daha fazla yatırım yapmak için karları kullanıyoruz ve aynı zamanda çeşitli devlet sübvansiyonlarında birkaç yüz milyon kronu geri çevirdik. Siyasi iktidardan bağımsızlığımızı güçlendirmek ve buna ışık tutmak bizim işimiz…

DN’nin reklamı

Karanlıkta, güç kesintisiz görünebilir. Ve gizli korkuda besinini bulur.

Ama bunda daha iyi bir yarın için ışığı, olasılıkları görebiliriz.

Bu nedenle ışığını gerçeğe çeviren bir gazeteciliğe ihtiyaç vardır. Hayata, sanata ve dünyaya ışık tutan.

İsveç Dagens Nyheter Günün Haberleri Basın Özgürlüğü Peter Wolodarski Aydınlanmış Bir Dünya İçin
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ