STOCKHOLM’UN İKİ DEĞİŞİK YERİNDE SİLAHLI SALDIRI YAŞANDI

Salı akşamı Stockholm’un iki ayrı bölgesinde yarım saat ara ile iki kişinin silahlı saldırıya uğradığı çatışmaların ardından on kişi tutuklandı. İlk olarak, Stockholm'un kuzeybatısındaki Sundbyberg'deki Rissne semtinde silahla ciddi yaralanmış olan bir kişi bulundu. Yarım saat sonra da Stockholm'un güneyindeki Sätra semtinde silahla vurulmuş başka bir kişi bulundu.

STOCKHOLM’UN İKİ DEĞİŞİK YERİNDE SİLAHLI SALDIRI YAŞANDI
STOCKHOLM’UN İKİ DEĞİŞİK YERİNDE SİLAHLI SALDIRI YAŞANDI Admin
Bu içerik 421 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

Salı akşamı polise ilk ihbar Sundbyberg bölgesinden saat 20.30 dolaylarında geldi. Polis olaya yerine ulaşıp çevreyi kontrol ettiğinde silahla yaralanmış bir kişi buldu. Ağır yaralı olan şahıs ambulansla hastaneye kaldırıldı. Özel arama köpekleri ve silahlı saldırının meydana geldiği Rissneängarna üzerinde uzun dolaşan bir polis helikopteri ile kapsamlı bir polis operasyonu başlatıldı.

Çok sayıda kişi sorgulanmak üzere polis istasyonuna  getirildi ve 20-25 yaşlarında beş kişi cinayete teşebbüs şüphesiyle tutuklanarak gözaltına alındı. Polis sözcüsü Per Fahlström, ”Bu suça ortak olduklarından şüpheleniliyor” diyor.

Saat 21.00'den hemen önce - ilk ihbardan sadece yarım saat sonra - Sätra sakinleri başka bir silahlı saldırı hakkında alarm verdi. Dışarıda kurşun yarası olan başka bir kişi bulundu. Kişinin bacağından vurulmuş olduğu görüldü.  Hastaneye kaldırılan kişinin bilinci yerinde ve konuşuyordu.

Beş kişi – dördü erkek ve bir kadın – son derece ciddi saldırı ve ciddi silahlı suçlar şüphesiyle tutuklandı ve gözaltına alındı. Polis sözcüsü Per Fahlström, ”Bir şekilde bu suça karışıyorlar” diyor.

Stockholm Sundbyberg Rissne Sätra silahlı saldırı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ