TULLİNGE CİNAYETİNDE İKİ KARDEŞ TUTUKLANDI

Genç kardeşler çeşitli suçlardan daha önce hüküm giydiler ve sosyal hizmet kurumunun gözetinine alındılar. Fakat bu yeterli olmadı. Kardeşlerden genç olanı sorunların rap yapmaya başladığında ortaya çıktığını ve 15 yaşında kurşun geçirmez yelek giydiğini söylüyor. Expressen'in verdiği bilgiye göre, kardeşler Cuma gecesi Tullinge'de bir kişinin öldürülmesinin zanlıları olarak tutuklandılar.

TULLİNGE CİNAYETİNDE İKİ KARDEŞ TUTUKLANDI
TULLİNGE CİNAYETİNDE İKİ KARDEŞ TUTUKLANDI Admin
Bu içerik 721 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

Geçen Cuma günü 50'li yaşlarındaki kişi, Botkyrka belediyesine bağlı Tullinge semtindeki bir konutun ön kapısında vurularak öldürülmüş olarak bulunmuştu. Kişinin, polis tarafından suçlu Vårby Çete Şebekesiyle bağlantısı bulunan ve Ocak ayında Uppsala'nın dış semtlerinde olan Storvreta'da bir silahlı saldırı bulunduğundan şüphelenilen 25 yaşındaki Adem Sarıhan ile akraba olduğu biliniyor.

TV3’ün 'Aranıyor' programı Perşembe akşamı yayınlanan bölümünde Sarıhan'ın adını ve fotoğrafını yayınladı ve sadece birkaç saat sonra ona yakın olan kişi silahla vurularak öldürüldü.

Cumartesi günü biri 17 diğeri 19 yaşında iki genç cinayetten tutuklandı. Expressen gazetesi çeşitli kaynaklara ulaşarak verdiği bilgiye göre, güney Botkyrka'daki bir çete ağıyla bağlantıları olan Stockholm'dan iki kardeş söz konusu. Kardeşler, gerek polis gerekse sosyal hizmetler kurumu tarafından bilinen gençlerdir.

Küçük erkek kardeş, diğer şeylerin yanı sıra, küçük uyuşturucu suçlarından ve Bıçak Yasasına karşı suçlardan hüküm giydi. Geçen sonbaharda sosyal hizmetler tarafından yapılan bir soruşturmada, müzikten önce "risk altında" olmadığını, ancak üç yıl önce rap yapmaya başladığında ortaya çıktığını söylüyor. Rap'a maskeyle başlamayı düşündüğünü ve 15 yaşına girdiği yıl her gün kurşun geçirmez yelekle dolaştığını ve ayrıca, insanlar onu aradığında belirli yerlere gitmediğini, bunun yerine önce durumu kontrol ettiğini söylüyor.

Ağabey, ortaokuldayken meydana gelen hafif uyuşturucu suçları ve saldırı da dahil olmak üzere çeşitli suçlardan hüküm giydi. 2021 yılında hakkındaki karara göre, Kasım 2020'de Spånga'daki bir apartmanın merdiven boşluğuna el bombası attıktan sonra kamu malına zarar vermekten suçlu bulundu.

İfadesinde, bir çete üyesine borcu olduğunu ve bu nedenle kriminal olaylara katılmak zorunda kaldığını iddia etti. O sırada sadece 17 yaşında olduğu için dokuz ay kapalı gençlik bakımına mahkûm edildi. Mahkemeye göre, bir yetişkinin cezası üç buçuk yıl hapis cezasına eşdeğerdi.

Botkyrka Tullinge cinayet iki kardeş tutuklama
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ