NATO GENEL SEKRETERİ JENS STOLTENBERG İSVEÇLİ PARTİLERLE GÖRÜŞTÜ

İsveç'i ziyaret eden NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, öğleden sonra NATO üyeliğinden yana olan tüm İsveç partilerinin, yani sol Parti ve Çevre Partisi’nin dışındaki tüm partilerin temsilcileriyle bir araya geldi. Toplantıdan sonra Başbakan Ulf Kristersson ile birlikte bir basın toplantısı düzenledi. Ulf Kristersson, Jens'in parti liderlerinin toplantıyla ilgili tüm farklı sorularını sabırla yanıtladığını söylüyor.

NATO GENEL SEKRETERİ JENS STOLTENBERG İSVEÇLİ PARTİLERLE GÖRÜŞTÜ
NATO GENEL SEKRETERİ JENS STOLTENBERG İSVEÇLİ PARTİLERLE GÖRÜŞTÜ Admin
Bu içerik 353 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

İsveç’in NATO üyeliği süreci devam ediyor. 9 Mart’ta İsveç, Finlandiya ve Türkiye temsilcileri biraraya gelecekler. Bu toplantı öncesi NATO genel Sekreteri Jens Stoltenberg İsveç’i ziyaret etti. NATO sürecinde geçen Salı günü bir Macaristan heyeti İsveç'e bir ziyarette bulundu.  Hükümet, ayrıca yeni terör yasası teklifini de gözden geçiriyor ve İsveç'in NATO'ya giriş konusunda Finlandiya ve Türkiye ile yapılan anlaşmada yer alan tüm noktaları yerine getirdiğini belirtiyor.

Ulf Kristersson, hükümetin organize suça odaklanmasının PKK'nın propaganda eylemlerini zorlaştıracağını söylüyor ve İsveç'in 9 Mart’ta Türkiye ile Brüksel'de yapacağı toplantıda hangi önlemlerin alındığını ayrıntılı olarak açıklamayı planladığını söylüyor.

Kristersson; “İsveç tarafından üçlü anlaşmanın tüm kısımlarında sonuçlar sağladık ve üye olana kadar bu anlaşmayı uygulamaya devam edeceğiz ve ardından biz üye oluyoruz. Mecliste, NATO'ya katılım için güçlü ve geniş bir destek var. Meclis, birkaç hafta içinde bir karar verebilir” dedi.

NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, İsveç'e gelmek her zaman güzel ve faydalıdır, özellikle bugün diyerek sözlerine başlıyor ve devamla: “NATO her zamankinden daha güçlü ve ittifakımız yakında daha da büyüyecektir. İsveç ve Finlandiya'nın üyeliğinin en yüksek önceliğe sahip olduğunu söylemeye gerek yok. Bu daha önce birkaç kez söylendi.

İsveç ve Finlandiya'nın üyeliği NATO'yu güçlendirecektir. Güvenliğiniz tehdit edildiğinde NATO'nun harekete geçmemesi düşünülemez” ifadelerini kullandı.

NATO Nato Genel Sekreteri Jens Stoltenberg İsveç ziyaret toplantı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ