HIRİSTİYAN DEMOKRAT PARTİ SEKRETERİNE TACİZ SUÇLAMASI

Hıristiyan Demokratların önde gelen isimlerinden Sara Skyttedal, Facebook'taki sayfasında bir parti meslektaşını polise ihbar ettiğini yazıyor. Basına yansıyan bilgiye göre, ihbar ettiği kişi parti sekreteri Johan Ingerö. Sara Skyttedal, "Sekiz yıl önce, partiden bir meslektaşım, isteğim dışında, bedenim üzerinde hak iddia etmeyi seçti. Beni taciz etti" diye yazıyor. Johan Ingerö suçlamaları reddediyor.

HIRİSTİYAN DEMOKRAT PARTİ SEKRETERİNE TACİZ SUÇLAMASI
HIRİSTİYAN DEMOKRAT PARTİ SEKRETERİNE TACİZ SUÇLAMASI Admin
Bu içerik 352 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

Parti bir basın açıklamasında, Johan Ingerö'nün Hıristiyan Demokratların parti sekreteri olarak görevinden ayrıldığını yazdı. Ingerö, Facebook'ta yaptığı bir paylaşımda, partili bir meslektaşı tarafından polise ihbar edildiğini ancak suçlamalardan masum olduğunu yazıyor.

Johan Ingerö'nün parti içinde bir dizi görevi oldu. Eski KD lideri Göran Hägglund için basın müdürü olarak çalıştı ve 2018'den 2022'ye kadar partinin politika yöneticisiydi. Seçimden önce de Milletvekilliği için yarıştı ve Sörmland listesinin zirvesindeki isim oldu.

Ingerö, meclis’te bir görev alamadı, ancak Ekim sonunda parti sekreteri olarak atandı ve bu nedenle, görevde yalnızca beş ay kaldıktan sonra ayrıldı.

Parti, acele ayrılışın ardındaki nedeni açıklamadı. Ancak Facebook'ta 16.22'de yayınlanan bir gönderide Ingerö, sesini yükseltmeyi kendisi seçiyor. Orada bir parti arkadaşı tarafından polise ihbar edildiğini söylüyor.

Ingerö, "Yakın bir süre önce, yakın bir parti arkadaşımın, dokuz yıl önce gerçekleşmiş olması gerektiğine inandığı bir tür tacizle ilgili olarak hakkımda bir polis raporu hazırladığını öğrendim. Bildirimi göremedim ama aldığım azıcık bilgiye dayanarak hangi vesileyle kastedildiğini hâlâ biliyorum. Ve iddia edilen şey doğru değil.”

İddia edilen suçun 2014 yılında bir otel odasında meydana geldiği iddia ediliyor. Facebook'ta Ingerö, "Parti, 2014 Avrupa Parlamentosu seçimleriyle bağlantılı seçim nöbetinden sonra bir otel süitinde gerçekleşti" diye yazıyor.

Bir basın açıklamasında parti lideri Ebba Busch, Ingerö'nün "olaylı bir geçiş döneminde" çalıştığını yazıyor. Ebba Busch devamla, ”Mükemmel bir iletişim yeteneği ve politik bilgisi işe yaradı. Partiye uzun yıllar verdiği hizmet için Johan Ingerö'ye teşekkür etmek ve ona iyi şanslar dilemek istiyorum” diyor.

Hırşstiyan Demokratlar Parti Sekreteri Johan İngerö Sara Skyttedal taciz suç duyurusu
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ