PATLAYICI SALDIRISINA UĞRAYAN EV ADRESİ DOĞRU FAKAT ŞEHİR YANLIŞ

Bu hafta sonu pazar sabahı saat 06.00 dolaylarında Söderköping'de teraslı bir eve patlayıcı ile bir saldırı gerçekleştirildi. Basına yansıyan bilgilere göre eylemi gerçekleştiren kişi adresleri karıştırdı. Gerçek hedef, aynı adı taşıyan kişi, aynı adı sahip sokakta yaşıyor, ancak şehirlerin farklı olduğu ortaya çıktı.

PATLAYICI SALDIRISINA UĞRAYAN EV ADRESİ DOĞRU FAKAT ŞEHİR YANLIŞ
PATLAYICI SALDIRISINA UĞRAYAN EV ADRESİ DOĞRU FAKAT ŞEHİR YANLIŞ Admin
Bu içerik 507 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

Geçen pazar sabahı saat 06:00'dan kısa bir süre sonra acil yardım servisi Söderköping'in merkezindeki bir yerleşim bölgesinde yüksek sesli bir patlama sesiyle duyuldu ihbarını aldı. Basına göre, bölge sakinleri bu yüksek patlama sesiyle uyandılar.

Polis ve acil kurtarma olay yerine ulaştığında, teraslı bir evin  bir patlayıcıyla saldırıya uğradığına tanık oldular. Acil kurtarma ekibinden Mikael Kalared, ”Pencere camları ve ön kapının kırılmış olduğunu görüyor.

Ayrıca olay yerine geldiklerinde konutun boş olduğunu ve patlamayla bağlantılı olarak herhangi bir yaralanma meydana gelmediğini belirtiyor. Ancak suçun neden bu adrese yöneltildiği şu anda polis için belirsiz. Saldırıya maruz kalan şehir evinde yaşayan insanların kendilerine karşı bilinen bir tehdit olmadığını belirtiyorlar.

Doğu polis bölgesi basın sözcüsü Johnny Gustafsson, "Orada ne olduğunu ve neden olduğunu anlamaya çalışıyoruz" diyor.

Patlama "yanlış" adreste meydana geliyor. Polis, faillerin "yanlış" adresi havaya uçurduğundan şüpheleniyor. Hedef olduğundan şüphelenilen kişi, aynı adı taşıyan bir sokakta yaşıyor, ancak başka bir şehirde.

Johnny Gustafsson bilgiler hakkında daha fazla yorum yapmak istemiyor ancak polisin olayı araştırmak için çalıştığını söylüyor. Gustafsson, ”Olayın neden o yerde olduğuna dair elimizde hâlâ bir şüpheli ve net bir sebep yok” diyor ve devam ediyor:  ”Açık fikirli ve birçok hipotezle çalışmaya devam ediyoruz” yorumunu yapıyor.

İsveç Söderköping ev patlayıcı adres yanlış
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ