SKÄRHOLMEN’DE İKİ KİŞİ SİLAHLI SALDIRIYA UĞRADI

Stockholm'un güneyindeki Skärholmen'in metrosunda bir kişi silahlı saldırıya uğradı. Olay saat 20.12 dolaylarında meydana geldi. Yaralıların durumu hakkında polis birşey söylemiyor. Stockholm Polisi basın sözcüsü Daniel Wikdahl, “Birkaç dakika sonra olay yerinde ilk araştırmalarımızı yaptık ama ortalıkta failler yoktu” diyor.

SKÄRHOLMEN’DE İKİ KİŞİ SİLAHLI SALDIRIYA UĞRADI
SKÄRHOLMEN’DE İKİ KİŞİ SİLAHLI SALDIRIYA UĞRADI Admin
Bu içerik 422 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

Stockholm'un güneyindeki Skärholmen'in metrosunda bir kişi silahlı saldırıya uğradı. Polis, çarşamba akşam saatlerinde 20.12'de ihbar aldı. Bir kişi vuruldu. Yaralının durumu belirsiz. Daniel Wikdahl, “Çarşamba akşamı saat 20.20'de birkaç dakika sonra olay yerinde geldiğimizde ortalıkta fail ya da failler kalmamıştı, failler olay yerinden ayrılmıştı. Kişinin birkaç kez vurulduğu söyleniyor kaç kurşun yarası var şu anda yanıt veremem çünkü bilmiyorum” diyor.

Polis, metroda yaralıyla uğraşırken ilk olayın yakınlarında 50 metre uzağında başka bir kişi de silahla yaralanıyor. Kişi polisi arayarak vurulduğunu söylüyor. Daniel Wikdahl, “Olayı çevreleyen koşullar benim için çok net değil, ancak ilk kişinin yaralandığı yerin yakınında meydana gelmiş olmalı. Uyanık ve konuşuyor ve ambulansla hastaneye sevk edildi” diyor.

Silahlı yaralama olaylarıyla ilgili olarak cinayete teşebbüs şüphesiyle ön soruşturma başlatıldı. Daniel Wikdahl, “Olay yerleriyle ilgili bir takım farklı önlemler alıyoruz. İnsanlar hâlâ patlama sesi duyduklarını söylüyor. Ama bu kişinin kim olduğunu öğrenip failin veya faillerin nereye gittiğini bulmaya çalışacağız” ifadelerini kullanıyor.

Geçen hafta Cuma günü, Skärholmen'de iki grubun birbirine ateş ettiği iddia edilen başka bir silahlı saldırı daha gerçekleşti, ancak bu olayda kimse yaralanmadı.

Stockholm Skärholmen silahlı saldırı metro
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ