SKÄRHOLMEN’DE VURULAN GENÇ YAŞAMINI YİTİRDİ

Dün akşam saatlerinde Skärholmen Metrosu’nda kurşunlanan 30’lu yaşlardaki kişi kaldırıldığı hastanede kurtarılamayarak yaşamını yitirdi. 55’li yaşlardaki diğer yaralının yanlışlıkla vurulduğu ve tedavisinin devam ettiği belirtildi.

SKÄRHOLMEN’DE VURULAN GENÇ YAŞAMINI YİTİRDİ
SKÄRHOLMEN’DE VURULAN GENÇ YAŞAMINI YİTİRDİ Admin
Bu içerik 635 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

Çarşamba akşamı Skärholmen Metrosu’nda 30'lu yaşlarında bir kişi kurşunlanmıştı ve hastanede yaşamını yitirdi. 55 yaşlarında bir başka kişinin yanlışlıkla vurulduğu ve hastanede tedavisinin sürdüğü açıklandı.

İki genç görgü tanıkları polise verdikleri ifadelerinde altı ya da yedi el silah sesi duyduklarını belirttiler. Gençler polise “Bu tür olaylara alışkınız ama alışılmışın dışında değil. Ama korkunç” diyorlar.

Polisin teorisi, hedefin genç adam olduğu ve yaşlı adamın yanlışlıkla vurulduğu yönünde. Stockholm polisinin basın sözcüsü Daniel Wikdahl, “Bizim resmimiz, gencin yanlışlıkla vurulmadığı yönündedir. Yaşlı kişiye gelince, olanlarla ilgili farklı bir tabloya sahibiz, ancak kesin olarak söylemenin mümkün değil” diyor.

Basına yansıyan  tanık bilgilerine göre, altı ila yedi el ateş edildi. Polis ayrıca birkaç el ateş edildiğini doğruladı, ancak sayısına girmek istemiyor. Akşam saatlerinde kaldırıldığı hastanede yaşamını yitiren genç, yakınlarına haber verildi. Expressen gazetesine göre de, mermilerden biri gencin boynuna isabet etti.

Polise göre, yaşlı kişi o kadar ciddi şekilde yaralanmamıştı ve hastaneye götürüldüğünde konuşabiliyordu. Daniel Wikdahl, “Vurulduğunu söylüyor. Olayı çevreleyen koşullar benim için çok net değil, ancak ilk kişinin yaralandığı yerin yakınında meydana gelmiş olmalı. saat 21.00'de uyanık ve konuşuyordu ve hastaneye kaldırıldı” yorumunu yapıyor.

Polis perşembe sabahı itibariyle henüz kimse tutuklanmadığını belirttiyor. Şüpheli cinayet ve cinayete teşebbüs hakkında ön soruşturma başlatıldı.

Stockholm Skärholmen Metro silahlı saldırı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ