SEKO TRENLERDE GREVE GİDİYOR

SEKO (Servis ve iletişim Sendikası) trenlerde greve gideceğini açıkladı. Greve gitme kararı, tren şirketlerine haber veilmeden alındı. MTR'den Erik Söderberg, “SEKO’nun kararını yeni aldık, henüz bildirimi analiz edecek vaktimiz olmadı” diyor. Grev 1 200 tren sürücüsü ve diğer personeli kapsıyor.

SEKO TRENLERDE GREVE GİDİYOR
SEKO TRENLERDE GREVE GİDİYOR Admin
Bu içerik 372 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

Seko 11 Mayıs'tan itibaren geçerli olmak üzere trenlerde aşamalı grev kararı aldı. Servis ve iletişim Sendikası, kendilerini bir grev bildirimi yayınlamaya iten iki önemli konu olduğuna inanıyor. Geç program değişikliklerini sona erdirmek ve üyelerin çalışma koşullarını iyileştirmek için zamana sahip olmasını istiyorlar.

Seko'nun sendika başkanı Gabriella Lavecchia, “Bu, daha modern bir yaşam biçiminden başka bir şey değil. Demiryolu taşımacılığındaki üyelerimizin büyük bir çoğunluğunun işleriyle boş zamanları ve aile yaşamlarını bağdaştırmakta zorlandıklarını biliyoruz” ifadelerini kullanıyor.

Seko, kendilerine grev ihbarı vermeleri için baskı yapıldığına inanıyor. Seko'nun anlaşma sekreteri Ulrika Nilsson, “Muadilimiz Almega Şirketi müzakerelerde biz haber vermezsek daha fazla görüşmek ve müzakere etmek istemediklerini söyledi. Bu artık ispata bağlı” diyor.

Sektör ve işveren örgütü ile SEKO'nun çatışmadaki muadili Almega Şirketi, internet sitelerinde grev duyurusundan üzüntü duyduklarını ve müzakere boyunca yapıcı olduklarını yazıyorlar.

Tren grevi İsveç'in her yerindeki trenleri etkileyebilir. Etkilenen trenler SJ-tåg, Öresundståg, Mälartåg, Götalandståg, Pågatåg, Stockholm metrosu ve yük trenleridir.

Grev bildirimi üç farklı aşamaya ayrılmıştır. SEKO'ya göre, adımlar 11 Mayıs'tan önce Almega Şirketiyle ile aralarında anlaşma sağlanamazsa yürürlüğe girecek.

Grev bildirimi üç aşamalı olarak gerçekleştiriliyor:

1. Aşama

11 Mayıs'ta yürürlüğe girecek ve Malmö'de konuşlanmış Öresund trenlerini kullanan Transdev'den gelen tüm tren sürücülerini kapsıyor. Göteborg ve Stockholm'deki atölye personeli ve temizlikçiler de bu aşamada greve gidebilir.

2. Aşama

15 Mayıs'ta yürürlüğe girmesi nedeniyle, Stockholm metrosunun kırmızı hattındaki metro sürücüleri, Stockholm ve Eskilstuna'da konuşlu Mälartåg'dan tren sürücüleri ve Götalandståg'da Göteborg'da görev yapan tren sürücüleri için grev ilan edildi.

3. Aşama

18 Mayıs'ta yürürlüğe girebilir ve Stockholm ve Hagalund'da görev yapan SJ tren sürücülerini ve Malmö'de görev yapan Pågatågen tren sürücülerini içerir. Piteå ve Boden'deki birçok yük trenindeki tren sürücülerinin yanı sıra. 3. aşamada tren makinistlerinin yanı sıra atölye personeli, eğitmenler ve makasçılar da greve alınabilir.

İsveç SEKO Servis ve iletişim Sendikası Grev Almega Şirketi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ