İSVEÇ HÜKÜMETİNDEN RÜZGAR ENERJİSİNE YEŞİL IŞIK YAKTI

Salı günü hükümet, Başbakan Ulf Kristersson, Enerji ve Sanayi Bakanı Ebba Busch ve İklim Bakanı Romina Pourmokthari ile birlikte düzenlediği basın toplantısında, batı kıyılarında büyük boyutlu iki yeni rüzgar enerji tribünleri kurulmasına yeşil ışık yaktıklarını duyurdu. İsveç Demokratları bu iki rüzgar enerjisine olumlu bakmıyorlar.

İSVEÇ HÜKÜMETİNDEN RÜZGAR ENERJİSİNE YEŞİL IŞIK YAKTI
İSVEÇ HÜKÜMETİNDEN RÜZGAR ENERJİSİNE YEŞİL IŞIK YAKTI Admin
Bu içerik 373 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

Hükümet, Halland kıyılarında planlanan açık deniz rüzgar santralleri Güney Kattegat ve Galatea-Galene'yi onayladı. Başbakan Ulf Kristersson düzenlediği basın toplantısında: ”Nükleer enerji ile birlikte büyük bir katkı sağlıyorlar ve İsveç'in 2045 yılına kadar elektrik üretimini iki katına çıkarması gerekiyor” dedi.

Kristersson'a göre, açık deniz parkları kabaca normal boyutlu bir nükleer santralden gelen elektrik arzına karşılık geliyor. Toplamda yaklaşık yüz yeni rüzgar türbini var. OX2 şirketi, Varberg dışında 21 rüzgar tribünü inşa etme izni aldı ve Vattenfall, Falkenberg dışında 80 rüzgar tribünü inşa etme izni aldı.

İsveç Demokratları İsveç Meclisi Çalışma Komitesi Başkanı Tobias Andersson: ”Hayır gerçek değil. etkilenecek bölgelerde yaşayan Ilımlıların ya da Liberallerin yerel seçmenlerinin de etkileneceğini düşünmüyorum. Ne ben ne de İsveç Demokratları, rüzgar tribünlerinin önemi konusunda üç hükümet partisi kadar safça olumlu değiliz” görüşünü ileri sürüyor.

İsveç Hükümeti Rüzgar santralleri OX2 şirketi Vattenfall Başbakan Ulf Kristersson Güney Kattegat Galatea-Galene
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ