ARLANDA EKSPRES TRENİ RAYDAN ÇIKTI

Arlanda hızlı treni Stockholm'un kuzeyinde raydan çıktı. İki kişi ambülansla hastaneye kaldırılırken, tren boşaltıldı. Arlanda ekspresinin tüm tren seferleri iptal edildi, bazı yerlerde banliyö trenleri için duraklar var ve banliyö tren trafiğinde gecikmeler bekleniyor. Birkaç yüz metrelik ray tahrip olmuş durumda ve hasarın ne zaman onarılacağı ise belirsiz.

ARLANDA EKSPRES TRENİ RAYDAN ÇIKTI
ARLANDA EKSPRES TRENİ RAYDAN ÇIKTI Admin
Bu içerik 466 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

Cumartesi sabahı saat 04.40 dolaylarında havaalanına giden Arlanda Ekspres treninin arka kısmı Märsta yakınlarındaki raydan çıktı. Olay yerine sağlık ekipleri, ambülans ve polis çağrıldı. Greater Stockholm kurtarma merkezindeki hat operatörü Håkan Eriksson, ”tren hareket halindeyken raydan çıktı, ancak ayakta duruyor” açıklamasını yaptı

Trende 67 kişinin bulunduğu belirtildi. Yolcular otobüslerle tahliye edilerek, havaalanına götürüldü. SOS Alarm'dan Agneta Gustafsson, iki kişinin ambulansla hastaneye götürüldüğünü söyledi. Yaralıların durumları bilinmiyor.

Arlanda Express Genel Müdürü Magnus Zetterberg, ”raydan çıkmanın nasıl olduğunu söylemek için henüz çok erken olduğunu söylüyor. Acil servislere yardım etmek için sabahları burada çok odaklandık. Çalışanlarımız için arkadaş desteği ve benzeri ile tüm hazırlığımız yerinde. Müşteriler ve çalışanlarımız ile ilgilenmeye odaklandık” diyor.

Kaza komisyonu olay yerinde incelemeler yapıyor. İsveç Ulaştırma Kurumu, “Bu nedenle, tren trafiğinin ne zaman devam edebileceğine dair bir tahmin yoktur. Ancak bunun zaman alacağına biliyoruz” değelendirmesini yapıyor.

Ulaştırma Kurumu basın müdürü Bengt Olsson, “Arlanda Ekspres'ten aldığımız bilgilere göre, ağır hasarlı birkaç yüz metre yol altyapısı var., bugün hiçbir şeyin bitmeyeceğini, günler alabileceğini söyleyebilirim” diyor.

Arlanda Ekpres Terni Arlanda Hızlı Treni raydan çıktı Arlanda Havaalanı Märsta
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ