SOLNA’DA SİLAHLI ÇATIŞMA BİR ÖLÜ

Bugün akşam saatlerinde Solna'nıni Hagalund semtinde Willys alışveriş merkezin yakınında silahlı çatışma meydana geldi. Çatışmada bir kişi öldü. Bir kişi de ambülansla hastaneye kaldırıldı. Durumu konusunda bilgi yok.

SOLNA’DA SİLAHLI ÇATIŞMA BİR ÖLÜ
SOLNA’DA SİLAHLI ÇATIŞMA BİR ÖLÜ Admin
Bu içerik 748 kez okundu.

İSVEÇ POSTSI

Bugün akşam saat 17.00 dolaylarında Solna’nın Hagalund semtinde Willys alışveriş merkezi yakınında silahlı çatışma yaşandı. Olayda bir kişi yaşamını yitirirken, diğeri de yaralandı. Yaralı kişi ambülansla hastaneye kaldılrıldı. Durumu hakkında henüz bilgi yok.

Olaya birkaç kişi tanık oldu. Bölgede yaşayan emekli Petri, silah seslerini duyduğunda kısa bir mesafedeki Hemköp'te olduğunu söylüyor ve ekliyor, ”Tıkırdı gibi bir şeydi. Sadece takırdadı. Sekiz atış yaptı ve otomatik ateş ettiğini duydum, Sonra insanların nasıl koşmaya başladığını gördüm. Panikledim. Bu, bu bölgede çok fazla kez oldu” diyor.

Başka bir tanık, kendisinin de silah sesleri duyduğunu ve ardından olay yerinden birkaç kişinin kaçtığını gördüğünü söylüyerek, ”Sonra yerde yaralı bir insan gördüm” diyor ve bunun "çok tatsız" olduğunu düşündüğünü ekliyor.

Expressen'in edindiği bilgiye göre olay yerinde en az iki kişi arasında çatışma çıktı. Olay yerinde bir görgü tanığı tarafından onaylandı: ”İkisi de birbirine ateş ediyor gibiydi” diyorç

Polis, birkaç ambülans ve polis arabasıyla büyük bir operasyonun yürütüldüğü Willys'in dışında geniş bir alanı kordon altına aldı. Çok sayıda insan da toplandı ve gergin bir ortam oluştu.

Stockholm polis sözcüsü Towe Hägg, ”Bölgede çatışmalar olduğunun tamamen farkındayız, ancak şimdi bu olay hakkında bilgi topluyoruz. Böylece benzerliklere ve farklılıklara daha sonra bakabiliriz” diyor.

Olay ile ilgili henüz kimse gözaltına alınmadı.

Stockholm Solna Hagalund silahlı çatışma
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ