IŞİD SOSYAL DEMOKRAT ESKİ BAŞBAKAN STEFAN LÖFVEN’İ ÖLÜMLE TEHDİT ETTİ

Doku'nun haberine göre, Stefan Löfven terör örgütü IŞİD'den yapılan bir açıklamada ölümle tehdit edildi. Al-Adiyat medya kanalı tarafından yayınlanan açıklamada Stefan Löfven profiline "haçın küçük bir kölesi" denildi. Ayrıca yanlış bir şekilde İsveç'in şu anki başbakanı olarak gösteriliyor.

IŞİD SOSYAL DEMOKRAT ESKİ BAŞBAKAN STEFAN LÖFVEN’İ ÖLÜMLE TEHDİT ETTİ
IŞİD SOSYAL DEMOKRAT ESKİ BAŞBAKAN STEFAN LÖFVEN’İ ÖLÜMLE TEHDİT ETTİ Admin
Bu içerik 471 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

Expressen gazetesinin Doku adlı bir haber kanalına dayandırdığı haberde, IŞİD İsveç eski başbakanlardan Stefan Löfven’i hedef göstererek ölümle tehdit etti. Buna neden olarak Rasmus Paludan’ın ocak ayında Kuran yakma eylemi gösterildi. Stefan Löfven için "haçın küçük bir kölesi" denildi.

Terör örgütü IŞİD'den yapılan açıklamada Stefan Löfven'den de özellikle bahsediliyor. Yanlış bir şekilde mevcut başbakan olarak gösteriliyor ve İslam'a savaş açtığı ve Kuran'ın yakılmasına izin vererek peygambere karşı nefret suçu işlediği iddia ediliyor. Bu nedenle ölümle tehdit ediliyor. Diğer şeylerin yanı sıra, kötülüğün başının kesilmesi gerektiğini söylüyor.

Açıklamada, diğer şeylerin yanı sıra şunlar da yer alıyor: “Onlar ittifak ettiler, çekiştiler ve Allah'ın Kitabı ile alay ettiler. Onları kuşatın ve zorlayın, sokakta bedenlerini parçalayın. Ey Müslümanlar onlara eziyet edin.”

İsveç İstihbarat Teşkilatı (Säpo) daha önce birkaç vaka üzerinde çalıştığını ve Paludan'ın Ocak ayında Kuran'ı yakmasının ardından artan sayıda tehdit gördüğünü söylemişti. Örneğin, Nisan ayının başında, Eskilstuna, Linköping ve Strängnäs'ta koordineli bir operasyon sırasında terör suçu olarak etiketlendiği şüphesiyle beş kişi tutuklandı.

 Säpo'da terörle mücadele birimi başkan yardımcısı Susanna Trehörning, ”Ocak ayının sonunda Kuran'ın yakılmasından sonra, İsveç'e saldırma tehditlerinin sayısında belirgin bir artış gördüğümüzü not ediyoruz. İsveç'te ya da yurt dışında terörist saldırılar için uluslararası çağrılar da vardı. Bunun ardından gelen vakalardan biri olduğunu söyleyebiliriz” diyor

Mayıs ayında Anas Kiwan ve Ahmad Kiwan kardeşler de bir İsveç kilisesine terör saldırısı planlamaktan Almanya'da tutuklandı.

IŞİD Stefan Löfven ölümle tehdit Rasmus Paludan Kuran yakma Säpo
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ