FARSTA’DAKİ SALDIRIDA YARALANLARDAN 15 YAŞINDAKİ GENÇ ÖLDÜ

Farsta'da dün akşam saatlerinde meydana gelen silahlı saldırıda 15 yaşındaki bir genç yaşamını yitirken, 3 kişi de ağır yaralandı. Polis, şüpheli faillerin ait olan bir kırmızı BMW'de birkaç parça bulduklarını doğruladı. Stockholm Polisi basın sözcüsü Ola Österling, çok sayıda yakalama yapıldığını söyledi.

FARSTA’DAKİ SALDIRIDA YARALANLARDAN 15 YAŞINDAKİ GENÇ ÖLDÜ
FARSTA’DAKİ SALDIRIDA YARALANLARDAN 15 YAŞINDAKİ GENÇ ÖLDÜ Admin
Bu içerik 676 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

Farsta'nın merkezinde dün meydana gelen silahlı saldırının ardından, 20'li yaşlarında iki kişi suç şüphesiyle tutuklandı. Kişiler, güneydeki E4 üzerinde yoğun bir araba kovalamacasının ardından tutuklandılar. Sosyal medyada dolaşan bir videoda, birkaç polis arabasının kırmızı bir BMW'yi çevrelediği ve Järna bölgesinde iki kişiyle boğuştukları görülüyor.

Stockholm polisinden Ola Österling, tutuklanan kişilerin arabasına çok sayıda el konulduğunu doğruladı. Aynı zamanda, ”Birkaç el koyma yapıldı, ancak tam olarak hangilerini rapor etmeyeceğim çünkü bu soruşturmayı bozabilir” diyor.

                                                   Eylemcilerin kullandığı kırmızı BMV araba (foto: basın)

Ölümcül saldırı gerçekleştirildiği sırada bir tanık olan Lotti Sahlin köpeğiyle birlikte Farsta'nın merkezine sadece kısa bir mesafedeydi. Sahlin, ”Bir yaylım ateşi gibi geldiğini duydum. Ateş edildiğini hemen anladım ve eve gittim. Zaten eve geldiğimde, üç dakika sonra polis ve helikopter sesini duydum” yorumunu yapıyor.

Silahlı saldırı metro girişinde gerçekleşti. Lotti'nin kocası Åke, "Bu iğrenç, metroya güvenle gidebilmeniz gerekiyor" diyor. Karı – koca bugün bölgeye gelerek ve ölen çocuk için anma alanına bir çiçek bıraktılar. Åke, ”Ateş edenlerin burada yaşadıklarına inanmak istemiyorum. Bunun banliyölerdeki bir tecavüz gibidir” ifadelerini kullanıyor.

İsveç genelinde mafyalaşmış soksk çetelerinini birbirleriyle anlaşmazlıkları sürüyor. Bu durum küçük yaştaki çocukların da olayların içerisine çekildiğini gösteriyor. Bu olayla birlikte son bir ay içerisinde öldürülen 15 yaşındaki üç gençten biri birisi oluyor.

Stockholm Farsta silahlı saldırı cinayet genç
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ