HÄSSELBY’DE PATLAMA MEYDANA GELDİ

Stockholm’un kuzeybatı semtlerinden olan Hässelby villastad'da bir konut binasında patlama meydana geldi. Polis sözcüsü Carina Skagerlind, merdiven boşluğunda bir şeyin patladığını söyledi. Bir kişi ambulansla hastaneye kaldırıldı ancak fiziksel olarak etkilenmediği belirtiliyor.

HÄSSELBY’DE PATLAMA MEYDANA GELDİ
HÄSSELBY’DE PATLAMA MEYDANA GELDİ Admin
Bu içerik 479 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

Polise patlamayla ilgili ihbar Pazartesi gece yarısından sonra 13.20 dolaylarında ulaştı. Polis sözcüsü Carina Skagerlind, birkaç kişinin yüksek bir patlama sesiyle ilgili olarak aradığını söylüyor. Patlamanın olduğu binaya birkaç polis devriyesinin yanı sıra acil durum hizmetleri ve en az üç ambulans gönderildi. Olay yerine gelen polis, merdiven boşluğunda bir şeyin patladığını tespit etti. Patlama, bir kattaki birkaç kapıya zarar verdi. Birkaç kapının bükülmüş olduğu görüldü. Carina Skagerlind, orada yaşayanların tahliye edildiğini söylüyor.

Patlamanın gerçekleştiği binada yaklaşık 50 kişi oturuyor. Polis, bunlardan kaçının tahliye edildiğini tam olarak belirtmedi, ancak birden fazla kattan insanların tahliye edildiğini söylüyor.

Carina Skagerlind ayrıca, bomba imha ekibinin daha fazla patlama riski olmadığına dair bir değerlendirme yaptığını, ancak değerlendirmelerinin ardından ek kişilerin tahliye edilmesine karar verildiğini söyledi. Skagerlinnd, ”Bunun herhangi bir ırksal riskle ilgili olup olmadığını söyleyemem” dedi.

Stockholm Belediyesi, gece yarısı evlerini terk etmek zorunda kalan insanlar için bir tahliye odası ayarladı. Polis şu anda hasarın ne kadar büyük olduğunu tam olarak belirtemiyor. Bir kişi ambulansla hastaneye kaldırıldı, ancak herhangi bir fiziksel yaralanma durumu yok. Olay yeri teknik inceleme için kordon altına alındı.

Hässelby villastad'da geçen haftada bir patlama meydana gelmişti. Polis, bu patlamanın onunla ilişkisi olup olmadığını da araştırıyor.

Stockholm Hässelby villastad patlama maddi hasar Stockholm Polisi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ