DİNSEL KİTAPLARI YAKMAK İÇİN ÜÇ BAŞVURU YAPILDI

İsveç Televizyonu SVT’nin haberine göre, dinsel kitapları yakmak için polise üç yeni başvuru yapıldı. Bu, başvurulardan biri caminin dışında yanan Kuran eylemiyle ilgili olduğu belirtildi.

DİNSEL KİTAPLARI YAKMAK İÇİN ÜÇ BAŞVURU YAPILDI
DİNSEL KİTAPLARI YAKMAK İÇİN ÜÇ BAŞVURU YAPILDI Admin
Bu içerik 535 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

Geçen hafta, Stockholm'un merkezindeki Södermalm semtinde bir caminin önünde Kuran yakan Irak kökenli kişinin bu eylemi birçok çevreden öfke ve kınamayla sonuçlandı. Diğer şeylerin yanı sıra, Irak'taki İsveç büyükelçiliği protestocular tarafından basıldı, büyükelçiler evlerine götürüldü ve diğer yandan 57 Müslüman ülke, Kuran'a yapılan saygısızlığı durdurmak için yeni uluslararası yasalar ya da başka önlemler talep ediyor.

İsveç Hükümet eylemi "uygunsuz" olarak nitelendirdi. SVT'nin haberine göre, şimdi dini metinleri yakmak için Stockholm'da iki ve Helsingborg'da bir olmak üzere üç ek başvuru daha yapıldı.

Bu başvurulardan biri de Kuran ile ilgilidir. Başvurunun arkasında, Müslümanların kutsal kitabını "bir an önce" "Stockholm'da bir caminin dışında" yakmak isteyen 50'li yaşlarında bir kadın var. Biri başkentte ve biri Helsingborg'da olmak üzere diğer iki başvuru, diğer dini kutsal metinlerle (Tevrat ve İncil) ilgilidir.

İsveç Stockholm Dinsel kitaplar yakma başvuru Helsingborg
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ