PKK ADINA HARAÇ ALMAYA ÇALIŞANA 4 YIL 6 AY HAPİS CEZASI VERİLDİ

İsveç’in başkenti Stockholm merkezinde bir lokantada silah zoruyla PKK adına bir kişiden harç almaya çalışan40 yaşlarındaki kişi bunu başaramayıca dışarı çıkarak hava bir el ateş etti. Olayın polise yansımasıyla yakalan kişi adalete teslim edildi.

PKK ADINA HARAÇ ALMAYA ÇALIŞANA 4 YIL 6 AY HAPİS CEZASI VERİLDİ
PKK ADINA HARAÇ ALMAYA ÇALIŞANA 4 YIL 6 AY HAPİS CEZASI VERİLDİ Admin
Bu içerik 768 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

PKK terör örgütü yandaşları yıllarca PKK’ye harç topladılar. Bunun bilinmesine karşın polis ve Ulusal İstihbarat Teşkilatı hiçbir şey yapmadı. Bundan da cesaret alan PKK’li yandaşlar çalışmalarını sürdürdüler.

İsveç’in geçen yaz öncesi NATO’ya üye olmak için başvurması üzerine Türkiye, İsveç’ten birtakım isteklerde bulundu ya değilse, onay vermeyeceğini açıkladı. Bu bağlamda İspanya’nın başkenti Madrid’de bir mutabakat protokolu imzalandı. Buna karşın İsveç, istekleri yerine getirmedi. Türkiye’de NATO üyeliği için onay vermedi.

Bu yılın Ocak ayı başlarında PKK adına bir lokantada silah zoruyla harç almaya çalışan 40 yaşlarında bir kişi lokantadan çıktıktan sonra hava bir el ateş etti. Olay polise yansıdı. Polis tarafından başlatılan araştırmada terör örgütü PKK adına harç toplamaya çalıştığı anlaşıdı ve tutuklandı.

Bugün mahkeme önüne çıkan kişiye 4 yıl 6 ay hapis cezası ve yurt dışı edilme cezası verildi. Ayrıca ömürboyu İsveç’e giriş yasağı getirildi.

Zanlının avukatı İlhan Aydın daha önce müvekkilinin Türkiye'ye sınır dışı edilmesi halinde işkenceye maruz kalma riskinin olduğunu, çünkü davanın Türkiye'de bu kadar ilgi görmesinin kendisine yönelik tehdit imajını artırdığını söylemişti.

Avukat İlhan Aydın karardan sonra İsveç Radyosu'na verdiği demeçte, uzun bir hapis cezası ve işkence ve diğer insanlık dışı muamele riskini göze aldığını ve bu nedenle İsveç'te olduğunu söylüyor.

İsveç PKK terör örgütü harç toplama hapis cezası yurt dışı mahkeme
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ