UKRAYNA CUMHURBAŞKANI ZELENSKYJ STOCKHOLM’DA

Volodimir Zelenskyj ve eşi Olena Zelenska, İsveç'e beklenmedik bir ziyaret gerçekleştirdiler. Cumartesi sabah saatlerinde Ukrayna cumhurbaşkanı ve eşi Stockholm'a indi.

UKRAYNA CUMHURBAŞKANI ZELENSKYJ STOCKHOLM’DA
UKRAYNA CUMHURBAŞKANI ZELENSKYJ STOCKHOLM’DA Admin
Bu içerik 269 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

Zelenskyj, Başbakan Ulf Kristersson tarafından davet edildi, ziyaret başkanın İsveç'e yaptığı ilk ziyaret. Zelensky'ye göre toplantının gündeminde ortaklık, savunma işbirliği, AB entegrasyonu ve ortak Avrupa-Atlantik güvenliği yer alıyor.

Ukrayna Devlet Başkanı Volodimir Zelenskyj, Harpsund'da Başbakan Ulf Kristersson ve hükümet üyeleri ile Stenhammar Saray’ında Kral ve Kraliçe Silvia ile görüşeceğini yazıyor. Zelensky, Telegram'da "Özgürlük ve bağımsızlık mücadelemize verdiği destek için İsveç'e şahsen teşekkür etmek istiyorum" diye yazıyor.

Ayrıca Zelenskyj İsveç’ten savaş tankı 90’ı almak ve Ukrayna’da da üretmek istediklerini belirterek;  "Geniş bir gündemimiz var, ancak savunma işbirliği en yüksek önceliklerden biri. Güçlü İsveç savaş araçları 90" dahil, diye yazıyor.

Ayrıca Ukrayna'nın halihazırda savaş alanında 90 savaş aracı kullandığını ve aracı Ukrayna'da kendilerinin üretmeye başlamayı düşündüklerini yazıyor.

İsveç Ukrayna Cumhurbaşkanı Volodimir Zelenskyj Ulf kristersson ziyaret
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ