GÖTEBORG, NYKÖPİNG VE NORSBORD’DA PATLAMALAR KORKU YARATTI

İsveç son yılların mafyalaşmış sokak çetelerinin merkezine dönüştü. Gün geçmiyorki, silahlı saldırı ya da patlamalar olmasın.Göteborg, Nyköping ve Norsborg perşembe gecesi patlamalarla sarsıldı. Halk sürekli endişeli olduklarını dile getirmekten bıktıklarını söylüyorlar.

GÖTEBORG, NYKÖPİNG VE NORSBORD’DA PATLAMALAR KORKU YARATTI
GÖTEBORG, NYKÖPİNG VE NORSBORD’DA PATLAMALAR KORKU YARATTI Admin
Bu içerik 380 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

Göteborg'da gece yarısından sonra saat 01.00 dolaylarında arka arkaya kısa aralıklarla iki patlama meydana geldi. İlki, Olskroken'deki. Diğeri ise Kortedala'da oldu. İlk alarm Perşembe gecesi biri dört geçe Olskroken'den geldi. İkincisi ise on dakika sonra Kortedala'dan geldi. - Polisin basın sözcüsü Fredrik Svedemyr, GP ile elbette olası bağlantılara bakıyoruz, diyor. - Çok aileli binalarda patlamalar meydana geldi, ancak herhangi bir kişisel yaralanma olduğuna dair herhangi bir bilgi yok Gece boyunca her iki lokasyon da kordon altına alındı ​​ve teknik incelemeler yapıldı. Kapı çalma da gerçekleştirilir. Polis patlamaları kamuya zarar verme olarak sınıflandırıyor.

NYKÖPİNG’DE PATLAMA

Pazar günü bir adamın vurulduğu Nyköping'de güçlü bir patlama meydana geldi. Södermanland'dan Nyheter, bir konutun kapısının havaya uçtuğunu yazıyor.

Patlamayla ilgili alarm Perşembe gece yarısından sonra saat 02.00 dolaylarında meydana geldi. Polis, Södermanland'daki Nyheter'e teraslı bir evin kapısının havaya uçtuğunu ve ulusal bomba imha ekibinin olay yerine alarma geçirildiğini söyledi.

Bölge sakinlerinden biri gazeteye, - Büyük bir patlama oldu, burada yaşayan herkes duydu, diyor. Aynı bölgede Pazar günü de 30'lu yaşlarındaki bir adamın vurulduğu bir cinayete teşebbüs yaşandı. Patlama ile silahlı saldırı arasında herhangi bir bağlantı olup olmadığı henüz belli değil ancak araştırılıyor. Patlamada kimsenin yaralandığı yönünde bir bilgi yok.

BOTKYRKA NORSBORG’DA PATLAMA

Stockholm’un güney bölgelerinden olan Botkyrka’nın kuzey semtinde saat 02.00 dolaylarında şiddetli bir patlama meydana geldi. Patlamadan önce silah sesleri duyulduğu ileri sürülüyor. Polise verilen ilk bilgilere göre olay bir silahlı saldırıydı, ancak bunun bir tür patlama olduğu belirlendi.

Polis sözcüsü Helena Boström Thomas, esas olarak konutların pencere camlarında hasar oluştuğunu söylüyor. Patlamada bilindiği kadarıyla yaralanan olmadı. Polis geniş bir alanı kordon altına alırken, bölgedeki güvenlik kameralarını da kontrol ediyor.

Helena Boström Thomas, "Bölgede hangi kamera malzemesinin bulunduğunu inceleyecek görüntü analistlerini harekete geçirdik. Failleri ararken, köpek devriyeleriyle oradayız, bölgede yaşayanlar ve bölgedeki diğer insanlarla, eğer birilerini duymuş veya görmüşlerse konuşuyoruz. Polis, kamusal alanda meydana gelen tehlikeli tahribatla ilgili ön soruşturma başlattı” diyor.

İsveç Göteborg Nyköping Botkyrka Norsborg patlama
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ