BAKAN BİLLSTRÖM, ”SD’NIN HAKLI YÖNLERİ VAR”

Irkçı parti lideri Jimmie Åkesson (SD), hükümetin düzen yasasını inceleme ve yeniden düzenleme kararını eleştiriyor ve hükümetin şantaja ve tehditlere boyun eğdiğine inanıyor. Dışişleri bakanı SD liderinin haklı olduğunu kabul ediyor. SVT'nin 30 dakikalık programına katılan Tobias Billström, “Ulusun güvenliğinin tehlikede olduğu bir durumda tedbirleri uygulamaktan kaçınamayız” diyor.

BAKAN BİLLSTRÖM, ”SD’NIN HAKLI YÖNLERİ VAR”
BAKAN BİLLSTRÖM, ”SD’NIN HAKLI YÖNLERİ VAR” Admin
Bu içerik 350 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

Irkçı İsveç Demokratları lideri Jimmie Åkesson, hükümetin düzen yasasını inceleme önerisine karşı olduğunu açıkça belirtti. Yaz konuşmasında Başbakan ve takımını Müslüman dünyasının baskısına boyun eğmekle suçladı. Åkesson, ifade özgürlüğünün ya da diğer mevzuatın kısıtlanması yönündeki taleplerin kabul edilmesinin kaygan bir zemin olduğunu söyledi.

Dışişleri Bakanı Tobias Billström (M) Jimmie Åkesson'un haklı olduğunu kabul ederek, “Yüksek bir terör tehdidi seviyesine sahibiz” diyor. İsveç Televizyonu’nun 30 dakikalık programında, “ülkenin güvenliğinin tehlikede olduğu bir durumda tedbirleri uygulamaktan kaçınamayacağımızı söyleyebilirim” diyor.

Billström ise bunun hükümetin şantaja ve tehditlere boyun eğmesi anlamına geldiği görüşüne katılmıyor. “Bu görüş hükümet tarafından paylaşılmıyor. Krallığın güvenliğinin tehlikede olduğunu gördüğümüz bir durumda Kamu Düzeni Yasası'nın incelenmesinin gerekli olduğuna inanıyoruz” diyor. Billström, sorunları tespit edip çözmek (ki bunun düzen yasasıyla yapıldığına inanıyor) ile dış baskılara boyun eğmek arasında bir fark olduğuna inanıyor.

Hükümet, Kamu Düzeni Yasası'nda yapılacak bir değişikliğin gelecekte Kur'an yakma olaylarının durdurulmasını sağlayacağını umuyor. - Programda Billström, ”hükümetin krallığın güvenliğiyle ilgili konuları son derece ciddiye almasının İsveç halkının çoğunluğu tarafından memnuniyetle karşılandığını düşünüyorum” diyor.

Ağustos ayının başında Başbakan Ulf Kristersson ve Adalet Bakanı Gunnar Strömmer, hükümetin düzen yasasıyla ilgili bir inceleme yürütmeyi planladığını duyurdular. Odak noktası Kur'an yakma meselesidir ve dolaysıyla yasanın gözden geçirilmesi ya da incelemesi olarak değerlendiriliyor. Örneğin, ulusal güvenliğe yönelik tehditlerin polisin halka açık toplantılara izin vermemesine gerekçe oluşturup oluşturamayacağına bakılacaktır. Hükümetin teklifi İsveç Demokratlarının yanı sıra kendi gençlik dernekleri tarafından da reddedildi.

İsveç Dışişleri Bakanı Tobias Billström İsveç Demokratları Jimmie Åkesson Yeni Düzen Yasası
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ