UPPSALA’DA ÇETE SAVAŞLARI KIZIŞTI

Bu gece sahaba karşı Uppsala'da merdiven boşluğunda meydana gelen silahlı saldırıda bir kişi ağır yaralandı. Hastaneye kaldırılan kişinin hayati tehlikesi bulunuyor. SVT'nin edindiği bilgiye göre adresin üzerinde "Kürt tilkisinin" bir akrabası yazıyor ancak vurulan kişi başka bir kişi olduğu tahmin ediliyor. Uppsala’da yalnızca birkaç gün içinde gerçekleşen üçüncü şiddet eylemi. Polis bölgesinden Magnus Jansson Klarin, "Bu ciddi bir durum ve kapsamlı bir çaba başlattık" diyor.

UPPSALA’DA ÇETE SAVAŞLARI KIZIŞTI
UPPSALA’DA ÇETE SAVAŞLARI KIZIŞTI Admin
Bu içerik 432 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

Salı sabaha karşı saat 05.16 dolaylarında Uppsala'nın Sala hille semtindeki merdiven boşluğunda kurşunla yaralanmış bir kişi bulundu. Bölge polis basın sözcüsü Magnus Jansson Klarin, “Saat 05.16'da halktan alarm aldık o sırada merdiven boşluğunda bir kişinin yaralı bulunduğunu ve bunun ateşli silahla yaralanma vakası olduğunu hemen tespit edebildik” diyor.

Polis olay yerine gelerek bölgeyi kordon altına aldı. Polis ayrıntılar konusunda ağzını sıkı tutuyor ve kişinin kimliği henüz belirlenmedi. Magnus Jansson Klarin, “Ciddi bir durum ve kapsamlı bir çalışma başlattık” ifadelerine yer veriyor..

Polis, şahsın ağır yaralandığını ve hastaneye kaldırıldığını bildirdi. Adreste Rawa Majid'in akrabası "Kürt Tilkisi" yazıyor. Ancak SVT'nin edindiği bilgiye göre vurulan kişi başka bir kişi. - Magnus Jansson Klarin, kişinin hayati tehlike arz edecek şekilde yaralandığını söyledi. Şu anda kimse tutuklanmadı ve dava şu anda cinayete teşebbüs olarak sınıflandırılıyor.

Mitt polis bölgesi istihbarat şefi Jale Poljarevius, SVT'nin Morgonstudion'a yaptığı açıklamada, - Şu anda, bu eylemi gerçekleştiren kişiyi veya kişileri avladığımız bir avlanma safhasında yoğun bir çalışma sürüyor, diyor.

​Bu Uppsala'da çok kısa bir süre içinde gerçekleşen üçüncü silahlı saldırı. Geçen hafta 60 yaşlarında bir kadın Gränby bölgesinde vurularak hayatını kaybetti. Polisin teorisine göre Pazar gecesi Uppsala'da "Kürt Tilkisi’nin" kayınvalidesine de silahlı saldırı düzenlendi. Kayınvalide 51 yaşındaki Anne Edwards, "Dehşete kapıldım, dondum ve korktum. Aman Tanrım! Oğlum evdeydi ve gece işine gidiyordum. Kesinlikle beklenen bir şeydi ama benim bu çatışmayla hiçbir ilgim yok, diyor. Daha önce öldürülen annede yanlışlık olduğu çok açık. Aslında bana yönelikti." diyor.

Magnus Jansson Klarin, polisin çete suç dünyasıyla olası bağlantıları araştırdığını ancak bir şey söylemek için henüz erken olduğunu vurgulayarak; “Elbette baktığımız bir şey ama bunu söylemek için henüz çok erken, bilmiyoruz. Her iki teoriyle de çalışıyoruz ama başka varyantların da olabileceğini göz ardı etmiyoruz ama bunun bağlantılı olduğuna işaret eden çok şey var ve bu bir şiddet sarmalı, yani son derece ciddi bir durum” diyor.

Son bir yılda çete suçlularının yakınları daha fazla intikam eylemlerine maruz kaldı. Geçen hafta, eskiden Foxtrot'un en üst kademesinde yer alan bir adamın annesi öldürüldü. Oğlunun uzun süredir Rawa Majid'in suç ağında kilit bir kişi olduğundan şüpheleniliyor. Edinilen bilgiye göre kendisi de Majid ile birlikte Türkiye'de bulunuyordu.

Expressen'in verdiği bilgiye göre Foxtrot'ta artık bir bölünme var; bir tarafta Rawa Majid, diğer tarafta ise öldürülen annenin oğlu var. "Kürt tilkisi" olarak da adlandırılan Rawa Majid, Stockholm'daki şiddet dalgasının merkezi figürü olarak gösteriliyor ve İsveç'teki uyuşturucu ticaretinin büyük bir kısmından sorumlu olduğundan şüpheleniliyor. Kendisi şu anda yoğun uyuşturucu kaçakçılığı ve cinayete hazırlık şüphesiyle Türkiye’de gözaltında tutuluyor.

İsveç Uppsala Sala Hille semti silahlı yaralama çete çatışması Kürt Tilkisi uyuşturucu akraba
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ