UPPSALA’DA YİNE SİLAH SESLERİ

Uppsala kenti üç beş gün içinde dördündü kez silahlı saldırıya sahne oldu. Uppsala’nın Stenhagen bölgesinde bir kişi silahlı saldırıya uğrarken, 18 yaşın altındaki bir çocuk tutuklandı. Olayla ilgili olarak cinayete teşebbüs ve ağır silah suçları olarak hakkında soruşturma açılıyor.

UPPSALA’DA YİNE SİLAH SESLERİ
UPPSALA’DA YİNE SİLAH SESLERİ Admin
Bu içerik 574 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

Mafyalaşmış sokak çeteleri 18 yaşın altındaki çocukları yanlarına çekerek vurucu güç olarak kullanıyorlar. 2022 yılında çocuk bakımevlerinden 87 çocuk ve 2023’ün ilk yarısında 123 çocuk buralardan kaçarak bazıları çetelerin ağına düşüyor.

Uppsala’daki çatışma kentte bir hafta içinde yaşanan dördüncü olay ve polis, son dönemde yaşanan ciddi kriminel suçlarla bağlantılı olduğundan şüpheleniyor. SVT'nin edindiği bilgiye göre silahlı saldırının Rawa Majid'in (Kürt Tilkisi) yakın bir akrabasının adresle bağlantısı var.

Çarşamba gecesi saat 04'ten hemen önce polis, Stenhagen'in Uppsala bölgesinde silah sesleri duyulduktan konusunda alarmı aldı. Polis sözcüsü Petra Sjölander, "Orada ciddi bir suçun işlendiğini tespit edebiliriz" diyor.

Olay yerinde 18 yaş altı bir çocuk gözaltına alındı. Daha sonra tutuklandı. Olayla ilgili olarak kimse yaralanmadı. Teknik inceleme için saha kordon altına alındı. Polisin web sitesinde "olayın Uppsala'da yakın zamanda işlenen ciddi suçlarla bağlantılı olduğuna inanmak için nedenleri var" diye yazıyor.

Petra Sjölander, “Elbette her olasılığa bakıyoruz. Her olasılığın göz ardı edilemeyeceğini ancak başlangıçta her zaman çok geniş kapsamlı aratırma yaptığımızın bilinmesi gerekir” diyor.

SVT, Uppsala'nın dışında bir arabanın da durdurulduğu haberini aldı. Kanala verilen bilgiye göre, içinde keskin uçlu silahlar bulundu ve dört kişi tutuklandı.

HANİNGE CİNAYET

Stockholm’un güney bölgelerinden Haninge’de Pazartesi günü ormanlık bir alanda 13 yaşlarında bir çocuk cesedi bulundu. Polşsten daha sonra yapılan bir açıklamada çocuğun çete bağlantılı olabileceği belirtildi.

SOLLENTUNA’DA CİNAYET

Stockholm’un kuzey semtlerinden sollentuna’da dün akşam 20’li yaşlarda bir genç silahlı saldırıya uğradı. Ağır yaralanan genç ambülans helikopterle hastaneye kaldırıldı. Polis, bu sabah gencin yaşamını yitirdiğini duyurdu.

Tüm bu olaylarının seyrine ve gelişmesine bakıldığı zaman arka planında mafyalaşmıi sokak çetelerinin bulunduğu ortaya çıkıyor. Polis kurumları her ne kadar bu tür suçlarla mücadele ediyoruz derselerde, yetersiz kaldıkları görülüyor.

Uppsala silahlı saldırı Haninge Sollentuna cinayet sokak çeteleri mafyalaşma
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ