STOCKHOLM MERKEZDE KURŞUNLANAN GENÇ ÖLDÜ

Çarşamba akşamı Stockholm'un merkezindeki Vasastan'da silahlı saldırıya uğrayan 20'li yaşlarındaki genç, bu gece kaldırıldığı hastanede yaşamını yitirdi. Polis sözcüsü Towe Hägg, hayat kurtarıcı önlemleri başlatanların tanıklar olduğunu söylüyor. Saldırganın bulunması için gece boyunca polis geniş çaplı bir operasyon gerçekleştirdi. Kamera kayıtları inceleniyor.

STOCKHOLM MERKEZDE KURŞUNLANAN GENÇ ÖLDÜ
STOCKHOLM MERKEZDE KURŞUNLANAN GENÇ ÖLDÜ Admin
Bu içerik 449 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

Olay, dün akşam saat 21:16 dolaylarında meydana gelmişti. 20'li yaşlarındaki bir genç Stockholm'un merkezindeki Vanadis Caddesinin dışında kurşunlanmıştı. Polis, olayı derinlemesine araştırıp belli sonuçlara ulaşmadan birşey söylemek istemiyor.

Kurşunlama olayına çok sayıda kişi tanık oldu. Bölgede bulunan birkaç kişi, gence  ambulans öncesi kalp masajı yaptığı belirtiliyor. Towe Hägg, görgü tanıklarının yanı sıra civardaki ev kapı zillerinde çalındığını ve bilgi toplamaya çalıştıklarını belirtiyor.

Olaya bölgede yaşayan bir kadın da tanık olduğunu belirterek; “Kendimi fena halde hissettim, bu gerçekten başka bir duygu. Bu durum televizyon çekimi değil. Çekimlerin kulağa tuhaf geliyor. Başında keps olan kapüşonlu genç bir kişiye benzeyen saldırganın olay yerinden ayrıldığını gördüm. Arkasından bir kişi daha koştu. O sırada sadece vurulan adamı gördüm. Daha sonra 6-7 kişilik yayalar gelerek yaralılara yardım etti. Umarım İsveç bir şeyler yapar” biçiminde ifade ediyor.

​Expressen gazetesinin elde bilgiye göre kişi polis tarafından daha önceden tanınıyor ve suç çevrelerinde yer almış. Towe Hägg, “Bunun, tamamen ya da kısmen devam eden ön soruşturmalara ya da Stockholm bölgesinde ya da İsveç polisinin geri kalanındaki çatışmalara dahil olup olmadığına bakılmaksızın, soruşturmada göz önünde bulundurulması gereken bir konu olduğunu” görüşünü dillendiriyor.

Stockholm Vasastan Vanadis sokağı kurşunlama genç öldü
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ