TÜRKİYE’DE İSVEÇ ÇETE AĞINA BEŞ TUTUKLAMA

Kürt Tilkisi olarak bilinen kişinin kurduğu çete ağı ’Foxtrot’ aralarındaki anlaşmazlık yönünden bölündü. İkiye ayrılan çete ağı aralarında savaşmaya başladı. Bu bölünme son zamanlarda Uppsala’da ve kısmen Stockholm’da meydana gelen silahlı çatışmaların arka planını oluşturuyor.

TÜRKİYE’DE İSVEÇ ÇETE AĞINA BEŞ TUTUKLAMA
TÜRKİYE’DE İSVEÇ ÇETE AĞINA BEŞ TUTUKLAMA Admin
Bu içerik 879 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

Polisin  bilgilere göre Foxtrot ağının üst kademesindeki bölünme Türkiye'de de kanlı bir şiddet dalgasına yol açtı. Son haftalarda iki holigan hem İsveç'te hem de Türkiye'de karada birbirlerine saldırılar düzenlerken, ayrılıkçı grubun lider Rawa Majid'e yönelik suikast planlarının başarısız olduğu söyleniyor. Kısa süre sonra ana rakibin annesi Uppsala'da şüpheli bir intikam saldırısında öldürüldü. Dışişleri Bakanlığı basın servisi, Türkiye'de 20'li ve 30'lu yaşlarında beş erkeğin tutuklandığını doğruladı. 

Bölge mahkemeleri "Kürt Tilkisi" olaeak bilinen Rawa Majid'in ülkenin en büyük uyuşturucu satıcılarından biri olduğuna karar verdi. Bu yılın başlarında Majid ve onun suç ağı "Foxtrot", diğerlerinin yanı sıra Sundsvall'daki şubeleri ile Stockholm'daki şiddet dalgasının arkasındaki itici güç olarak seçilmişti.

Artık hem polis hem de suç çevresinden çeşitli kaynaklar, son haftalarda Foxtrot'un üst kademesinde bir çatlak oluştuğunu ve ağ içindeki birçok önemli kişinin Rawa Majid'e karşı çıktığını belirtiyor. Edinilen bilgiye göre asıl çatışma Majid ile daha önce en yakın adamlarından biri olan 33 yaşındaki Uppsalalı bir kişi arasında sürüyor.

Son haftalarda iki çete mensuplarının Türkiye'de birbirlerine yönelik çok sayıda şiddet eylemi gerçekleştirdiği söyleniyor. Hatta ayrılıkçı kişilerin Rawa Majid'e suikast düzenlemeyi planladığı bile bildirildi. SVT'nin edindiği bilgiye göre, İstanbul'un Maslak semtindeki güvenlik kamerasında, çatışmanın kaynağı olduğu söylenen bir silahlı saldırı görülüyor.

Videoda motosikletli iki kişinin bir binanın önünden geçtiği görülüyor. Türk polisinin raporuna ve SVT'nin haberine göre, kişilerden biri daha sonra İsveç vatandaşı olan beş kişiye ateş açıyor, onlar da karşılık veriyor.

İsveç Dışişleri Bakanlığı basın servisi Expressen'e, 6 Eylül'deki olaydan sonra Türkiye'de "bir avuç" kişinin tutuklandığını doğruladı. İsveç Dışişleri Bakanlığı'nın Maslak'taki olaydan sonra beş İsveçlinin tutuklanıp tutuklanmadığı sorulduğunda verilen yanıtta: "Türkiye'de bir avuç İsveç vatandaşının gözaltına alındığının bilgisi var. İstanbul'daki İsveç Başkonsolosluğu vakalarla ilgileniyor" denildi.

Kürt Tilkisi Rawa Majid Foxtrot bölünme İstanbul silahlı çatışma Maslak tutuklama İsveçli
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ