RÅCKSTA”DA SİLAHLI SALDIRIYA UĞRAYAN KİŞİ ÖLDÜ

Cumartesi akşamı Stockholm’un batısında bulunan Vällingby bölgesinin Råcksta semtinde silahlı saldırıya uğrayan kişi kaldırıldığı hastanede yaşamını yitirdi. Polis şimdi bir veya daha fazla failin peşinde. Basına yansıyan bilgilere göre öldürülen kişinin 40'lı yaşlarında olduğunu ve ülkenin başka bir yerinde kayıtlı olduğunu öğrenildi.

RÅCKSTA”DA SİLAHLI SALDIRIYA UĞRAYAN KİŞİ ÖLDÜ
RÅCKSTA”DA SİLAHLI SALDIRIYA UĞRAYAN KİŞİ ÖLDÜ Admin
Bu içerik 403 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

Cumartesi akşamı gece yarısına doğru Råcksta semtinde peşpeşe silah sesleri duyuldu. Olay olduğu yere yakın olan polis devriyesi ve ambülans Stokholm'un batısındaki Vällingby bulunuyordu. Mahalle sakinleri çok sayıda patlamanın yaşanması ihtimaline karşı alarma geçirildi. Olay yerinde ağır yaralı bir kişi bulundu.

Polisin verdiği bilgiye göre, ambulans gelmeden önce ilk müdahaleyi özel kişiler yaptı. Stockholm polisi sözcüsü Mats Eriksson, ”Anladığım kadarıyla olay yerinde çok sayıda görgü tanığı vardı. Çeşitli gözlemler yapıldı. bilgi topladığımızı ve saldırgan ya da saldırganları bulmaya çalıştık” dedi. Saat 23.45'te polis, vurulan kişinin öldüğünü doğruladı. Yakınlarına haber verildi. Expressen'in edindiği bilgiye göre, vurulan kişi 40'lı yaşlarındaydı. Suçlu bir geçmişi vardı ancak son yıllarda ciddi bir suçtan hüküm giymemişti.

Polisin vurulanın kişinin kim olduğuna ilişkin bir fikri var ancak Mats Eriksson'un devam eden şiddet dalgasının önceki olaylarla herhangi bir bağlantısı hakkında hiçbir fikri yok. Ancak Mats Eriksson, bunun olmuş bir şeyle bağlantılı olmasının pek de olası olmadığını söylüyor.

Polis, "Failin ya da faillerin yakalanması için çalışmalarımız sürüyor, aynı zamanda çok sayıda polis devriyesi, saldırıyla ilgili görgü tanıklarından ya da bilgi verebilecek kişilerden bilgi toplamak için olay yerinde bulunuyordu” ifadeleri kullanıldı.

Stockholm Vällingby Råcksta silahlı saldırı cinayet Stockholm Polisi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ