E-6 KARAYOLUNUN STENUNGSUND BÖLGESİNDE YOL ÇÖKTÜ

İsveç’in batı bölgesindeki E-6 karayolu Stenungsund’da toprak kayması nedeniyle zeminin aniden yanlara kayarak otoyol ikiye ayrıldı. Bir facia büyük ölçüde zararsız atlatıldı.

E-6 KARAYOLUNUN STENUNGSUND BÖLGESİNDE YOL ÇÖKTÜ
E-6 KARAYOLUNUN STENUNGSUND BÖLGESİNDE YOL ÇÖKTÜ Admin
Bu içerik 345 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

Cumartesi gece yarısına doğru Stenungsmotet bölgesinde toprak kayması nedeniyle E-6 karayolundaki meydana gelen toprak gürültüsü ve sallanma bölgede büyük bir yıkıma neden oldu. Karayolu ikiye ayrıldı ve bölgedeki binalar hasar gördü.

Birkaç araba ve bir otobüs açılan deliğe kaydı ve hafif yaralanan üç kişi hastaneye gitmek zorunda kaldı. E-6 karayolunda hem kuzey hem de güneye doğru trafik akışı duruduruldu. Yolun tekrar trafiğe açılmasının biraz zaman almasını bekleniyor.

İsveç Ulaştırma İdaresi'ne göre, sadece birkaç gün boyunca yapılacak araştırma ve incelemelerle bir rapor ortaya çıkacak. Şu anda olan şey, mevcut olan jeoteknisyenlerin, büyük yol projeleri için bir deneyim proje yöneticisi ile birlikte çalışacakları, böylece her şey için bir plan yapabilmesi sağlanacaktır.

Ancak basına yansıyan haberlere göre dikkatli bir değerlendirme, İsveç Ulaştırma İdaresi basın müdürü Bengt Olsson’dan geliyor. Olsson, “Tamir aylar alabilir. Halkın bölgeden uzak durması gerekir” diyor.

Polise göre, pazar gününden önceki gece, aslan paylaşımı yapan "meraklı gençlik" paylaştığı yol üzerindeki engellerle bağlantılı olarak birkaç kişi polis tarafından kontrol edildi. Hiç kimse suçtan şüphelenilmiyor.

İsveç E-6 E-6 Anayol Stenungsund çökme toprak kayması
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ