UPPSALA’DA BÜYÜK MİKTARDA PATLAYICI BULUNDU

Upsala Nya Tidning'e verilen bilgiye göre polis, Uppsala'nın kuzeyindeki Björklinge'de büyük miktarda patlayıcı buldu. Gazeteye göre birkaç yüz kilo civarında tahmin ediliyor. Operasyonun ardından 2 kişi gözaltına alındı.

UPPSALA’DA BÜYÜK MİKTARDA PATLAYICI BULUNDU
UPPSALA’DA BÜYÜK MİKTARDA PATLAYICI BULUNDU Admin
Bu içerik 229 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

Isveç’in çeşitli kentlerinde artan silahlı saldırılar, patlamalar, ölümler polisi sürekli meşgul ediyor. Hükümetin kris toplantılarından çözümler çıkmıyor. Bir yerde polis etkisiz kalıyor.

Salı akşamı polis Uppsala'nın kuzeyindeki Björklinge'de operasyon düzenledi. Upsala Nya Tidning'e göre polis muazzam miktarda patlayıcı, birkaç yüz kilo ve belirli miktarda kokain buldu. Polis, el konulduğunu doğruluyor ancak patlayıcı olup olmadığı konusunda yorum yapmak istemiyor.

Polisin basın sözcüsü Mathias Rutegård, bunun soruşturma açısından hassas bir durum olduğunu söylüyor. Salı günkü operasyonun ardından iki kişi tutuklandı. İçeriği bilinmeyen çok sayıda çanta olay yerinden kaldırıldı. UNT'ye göre bir araba da çekilmiş olmalı. RLC'nin Orta polis bölgesi komutanı Anders Holm, Salı akşamı alarmın akşam saat 18.00 civarında geldiğini söyledi. Polisin bomba imha ekibi de olay yerindeydi.

Polis, kamuyu tehlikeye sokacak büyük bir yıkıma hazırlık olabilecek olayı soruşturuyor, ancak bunun dışında operasyonun ayrıntıları konusunda ağzı sıkı tutuyor. Mathias Rutegård, Uppsala ve çevresinde öğleden sonra, akşam ve gecenin erken saatlerinde yoğun bir çaba gösterdiğimizi belirtiyor.

İsveç Uppsala patlayıcı bulundu Björklinge
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ