İSVEÇ’TE ŞİDDET DALGASI SÜRÜYOR

Stockholm’un güney semtlerinden Tumba’da bir işletme lokalinde çıkan yangında lokal tamamen yandı. Stockholm kuzey semtlerinden Kungsängen’de sıralıevlerden biri kuruşunlandı. Malmö’de bir apartman dairesi kurşunlandı. Göteborg'da patlama meydana geldi. Hükümet ve polis şiddeti durduracak önlemler almada yetersiz kalıyor.

İSVEÇ’TE ŞİDDET DALGASI SÜRÜYOR
İSVEÇ’TE ŞİDDET DALGASI SÜRÜYOR Admin
Bu içerik 859 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

Stockholm’un güneydeki bölgesi Botkyrka’nın Tumba semtinde daha öncede patlayıcı atılan bir işletme lokali bu gece 02.00 dolaylarında çıkan yangında tamamen yandı. Polis ön incelemeleri sonucunda yangının bir kundaklama olduğu kanısını taşıdığını söylüyor. Güney Bölgesi itfaiye birliğinde görevli memur Andreas Blomquist, “Geldiğimizde tam gelişmiş bir yangın durumundaydı. Sanayi tesislerinin yanında, yine yanan birçok kamyonun bulunduğu yükleme iskeleleri bulunuyordu.Gece boyunca olay yerinde 40'a yakın itfaiyeci görev yaptı” ifadelerine yer veriyor.

STOCKHOLM KUNGSÄNGEN’DE SİLAHLI SALDIRI

Pazar gecesi Stokholm'un kuzeyindeki semti  Kungsängen'deki teraslı bir sıralıeve ateş açıldı. Stockholm polisi sözcüsü Daniel Wikdahl, “Bu bir konutta şiddetli bir silahlı saldırı vardı. Yaralanan olmadı ancak evde insanlar bulunuyordu” diyor. Silahlı saldırı sırasında evde iki kadının bulunduğu belirtiliyor.

MALMÖ’DE APARTMAN DAİRESİ KURŞUNLANDI

Pazar gecesi saat 03.00 dolaylarında Malmö'deki Almtorget'teki bir apartman dairesine silahlı saldırı yapıldığı şüphesiyle ilgili bir ihbar aldı. Çatışmayla ilgili olarak dairede çok sayıda kişinin yanı sıra aralarında çocuklar da vardı. Malmö polis bölgesinde görevli memur Jerker Olsson, “Tanrıya şükür kimse yaralanmadı” diyor. Olayla ilgili olarak cinayete teşebbüs ve ağır silah suçları olarak soruşturuluyor. Jerker Olsson. “Şu ana kadar elimizde hiçbir şüpheli yok” diyor. Polis TT'ye, ateş açıldığı sırada dairede çocukların da bulunduğunu söyledi. Polise göre dairede yaşayanların suçla hiçbir bağlantısı yok.

GÖTEBORG’DA PATLAMA

Göteborg'daki Lövgärdet Semtinde oturanlar gece yarısı büyük bir patlama sesiyle uyandılar. Olay yerine çağrılan polis ve bomba imha ekipleri, bir iş yerinde bir şeyin infilak ettiğini belirlediler. Olayda kimse yaralanmadı. Polis memuru Fredrik Flyberg olay yerine gelen sağlık ekiplerine, bunun çok büyük bir patlama olmadığını söyledi.

Stockholm Tumba Kungsängen Malmö Göteborg yangın silahlı saldırı patlama
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ