POLİS, MALMÖ’DE İKİ KİŞİYİ KURŞUNLADI

Pazartesi akşamı Malmö'nün merkezindeki bir adreste iki kişi polis tarafından kurşunlandı. Polis, önceden adresteki kişilerin akıl hastalığı konusunda uyarıldı. Polis, olay yerinde "tehdit edici bir durum" ortaya çıktığını ileri sürerek ateş açtı. Ağır yaralanan kişiler ambülansla hastaneye kaldırıldı.

POLİS, MALMÖ’DE İKİ KİŞİYİ KURŞUNLADI
POLİS, MALMÖ’DE İKİ KİŞİYİ KURŞUNLADI Admin
Bu içerik 433 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

Akıl hastası olduğu belirtilen kişilerle ilgili olarak bir ihbar alan polis, Pazartesi gecesi saat 22.15 dolaylarında TV4’ün haberlerine göre polis ve ambulans, Malmö'nün merkezindeki Eski Kent'teki evsizler için bir acil durum barınağına gönderildi. Polis sözcüsü Rickard Lundqvist, eldeki ön bilgiler nedeniyle polisten yardım istendiğini söyledi. Polisin açıklamasına göre, kapalı alanda gerçekleştirilen müdahalede, sert silahlarla ateş edilmesi üzerine tehdit edici bir durum ortaya çıktı. Polis bundan fazlasını söylemek istemiyor.

Polis sözcüsü Nils Norling, “Şu anda iki paralel soruşturmanın yürütüldüğü” gerçeğiyle ilgili. Kısmen polis tarafından devlet memurlarına yönelik gerçekleştirilen büyük ölçüde yasa dışı tehditlerle ilgili ve standart rutine göre, suiistimal şüphesiyle ilgili bir rapor hazırlanıyor” diyor ve şöyle devam ediyor: “Bir polis memurunun servis silahıyla ateş ettiği her seferde yapılır. Özel Savcılık Dairesi'ndeki savcılar tarafından yürütülüyor. Yaralılar 30'lu ve 40'lı yaşlarında. Ambulansla hastaneye kaldırıldılar. Skåne Bölgesinin polis internet sitesine göre ciddi yaralanmaları var. Olay, bir yetkiliye yönelik ciddi bir yasa dışı tehdit olarak araştırılıyor. Her zaman olduğu gibi polis birisini vurduğunda, Özel Savcılık Dairesi polisin eylemlerini soruşturacaktır” değerlendirmesini yapıyor.

İsveç Malmö Polis kurşunlama akıl hastası
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ