BÜYÜKELÇİLİKTE 29 EKİM RESEPSİYONU VERİLDİ

Türkiye Cumhuriyeti’mizin 100.yılı kutlamaları kapsamında Büyükelçiliğimizde hem yabancı konuklara hem de Türk grubuna iki ayrı resepsiyon verildi. Resepsiyonda sayın Büyükelçi Yönet Can Tezel hem kendi adına hem de sayın Cumhurbaşkanı’nın 29 Ekim kutlamasına gönderdiği mesajını okudu.

BÜYÜKELÇİLİKTE 29 EKİM RESEPSİYONU VERİLDİ
BÜYÜKELÇİLİKTE 29 EKİM RESEPSİYONU VERİLDİ Admin
Bu içerik 441 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

Türkiye Cumhuriyeti’miz bu yıl 100.yılını dolduruyor. 100.yıl gerek yurt içinde gerek yurt dışında çeşitli etkinliklerle kutlanıyor. Türkiye Cumhuriyeti Stockholm Büyükelçisi Yönet Can Tezel hem yabancı hem de İsveç’teki Türk grubuna yönelik iki ayrı resepsiyon verdi. Resepsiyonda hem kendi adına hem de Cumhurbaşkanlığının mesajını okudu. Konuşma öncesi tanınmış sopranomuz Burcu Kuru hem Ulusal Marşımızı hem de İsveç Ulusal Marşını okudu.

 


Büyükelci Yönet Can Tezel konuşmasına 100.yılımızı kutlayarak başladı. Cumhuriyeti bize armağan edenleri saygıyla andı. Büyükelçi, “İsveçli ve yabancı konuklara Türkiye’nin İsveç’in NATO üyeliği konusunun TBMM’de olduğunu ve İsveç’in üye olduktan sonra da terör örgütlerine karşı vereceği mücadeleyi çok önemsediğimizi vurguladım” dedi. Bu yılki kutlamay İsveç’ten üst düzey bakanlar, yöneticiler, Genelkurmay Başkanı gibi kişiler katıldı.

Büyükelçi Tezel, kısaca Cumhuriyeti’nin kurulma ve kurulduktan sonra da gerçekleştirdği atılımlar üzerinde durarak, kısa bilgiler verdi.

Büyükelçi, Sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın gönderdiği kutlama mesajını okudu. Sayın Cumhurbaşkanı mesajında vatandaşlarımızın bayramını kutlayarak, son 21 yılda Türkiye’yi her alanda daha ileriye taşıdıklarını ifade etti. Cumhurbaşkanı, “Cumhuriyeti’miz ilelebet payidar olacaktır” dedi.

Resepsiyona katılar kendi aralarında gerek Cumhuriyet kazanımlarına yönelik gerekse kendi aralarında sohbet ederek, kutlamaya coşkuyla katıldılar. Salonda genç kuşakları da görmek memnuniyet verici bir durum yarattı.

                                       Büyükelçi Yönet Can Tezel ressam Hasan Erdemir'le 

 İsveç Stockholm Türkiye Büyükelçiliği 29 Ekim Cumhuriyet Resepsiyonu Yönet Can Tezel
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ