STOCKHOLM BRO’DA BİR VİLLADA PATLAMA OLDU

Cumartesi akşamı Stokholm'un kuzeybatısındaki Bro semtinde bir villada patlama meydana geldi. Patlamayla ilgili çok sayıda ihbar geldi. Ulusal bomba ekibi gece boyunca incelemeler yaptı. Polis Pazar sabahı iki kişinin tutuklandığını doğruladı. Polisin bir şüpheliyi kovaladığını gören Gülizar Dölek, ”Çok yüksek bir patlama sesi duydum, kulaklarımda çınladı” diyor.

STOCKHOLM BRO’DA BİR VİLLADA PATLAMA OLDU
STOCKHOLM BRO’DA BİR VİLLADA PATLAMA OLDU Admin
Bu içerik 273 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

Cumartesi akşamı saat 22.00 civarında polise, Stokholm'un kuzeybatısındaki Bro semtinde meydana gelen patlamayla ilgili çok sayıda polşse ihbar ulaştı. Polis sözcüsü Daniel Wikdahl, “Evin ön cephesinde bir şey patlamış. Evde bazı maddi hasar var. Bazı şeylerin yanı sıra kırık bir pencere. Patlama sırasında evde insanlar vardı ama yaralanmalar yok. Patlayan şeyin ne olduğu henüz bilinmiyor” diyor.

Aftonbladet'in edindiği bilgiye göre patlayan şey bir el bombasıydı. Daniel Wikdahl “Durumun böyle olduğu göz ardı edilemez. Ama aslında ne olduğunu bilmiyoruz. Bomba ekibi bu yüzden orada bulunuyor” ifadelerini kullanıyor.

Patlamanın ardından polis olay yerine hemen geldi. diyor Daniel Wikdahl, “Oradan kendilerine eşlik etmelerine izin verilecek üç kişi bulunmuştur. Çete suçlarıyla herhangi bir bağlantıları var mı, yok mu? Cevap vermek için henüz çok erken” diyor.

Suç mahallinin yakınında arkasında polis arabası bulunan terk edilmiş bir taksi var. Polis memurları el fenerleriyle çevrede arama çalışmaları  yaptı. Ayrıca gece boyunca 3 kişi polis tarafından sorguya alındı. Bunlardan ikisinin tutuklandığı belirtiliyor.

Stockholm Stockholm Bro villa patlama
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ