JİMMİE ÅKESSON: ”CAMİLERİ YIKIN”

Irkçı parti İsveç Demokratları’nın Başkanı Jimmie Åkesson tüm yeni cami inşaatlarına izin verilmemesini ve İslamlaşmaya katkıda bulunan mevcut camileri yıkılmasını istiyor. Västerås'taki SD’nin ’Ulusal Günleri’ adlı toplantıda yaptığı konuşmasında Sosyal Demokratlara da sert eleştirilerde bulundu. SD lideri, Sosyal Demokratların İsveç'teki İslamcı hareketin aktif bir parçası olduğunu belirtti.

JİMMİE ÅKESSON: ”CAMİLERİ YIKIN”
JİMMİE ÅKESSON: ”CAMİLERİ YIKIN” Admin
Bu içerik 426 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

25 Kasım günü Västerås kentinde ’Ulusal Günleri” olarak adlandırılan toplantı için biraraya gelen  ırkçı parti temsilcileri İsveç’in sorunları ve geleceği konuları üzerine konuştular.

İsveç Demokratları Ulusal Günleri, partinin İsveç'in yönetiminde yer aldığı bir dönemde ilk kez düzenleniyor. Jimmie Åkesson'un partide yaptığı konuşma Hamas ile İsrail arasındaki savaşa ilişkin süregelen tartışmayla renklendi. SD lideri İsveç'te İslamcılığın arttığına dikkat çekti

Åkesson, Toplantıda bir konuşmasında İslamcılığın aktif bir parçası olarak gördüğü Sosyal Demokratlara da saldırarak; ”İsveç'te İslamcılara yer yok. Bu benim kesin ve dürüst görüşümdür. Ne yazık ki İsveç'in en büyük partisi Sosyal Demokratlar'da durum o kadar net değil. Sosyal Demokratlar İsveç'teki İslamcı hareketin aktif bir parçasıdır” ifadelerini kullanıyor.

Åkesson konuşmasında SSU'nun 2019'da Malmö'de yürüdüğünü, Yahudi karşıtı sloganlar attığını ve bir yıl önce de IŞİD'le bağlantısı olan İslamcı bir vaizi davet ettiklerini söylüyor. Ayrıca geçen baharda SAP üyesi Jamal El-Haj'ın Hamas'la bağlantıları olan bir Filistin konferansına katıldığına da dikkat çekiyor. Jimmie Åkesson ayrıca camilerin radikalleşme ve şiddet içeren propagandanın merkezi olduğunu söylüyor.

Jimmie Åkesson, bir adım daha ileri giderek, ”Ülkemize gelip yabancı ve emperyalist bir ideolojiye anıt dikmenin (cami) bir hakları yoktur. İsveç'te yeni cami inşaatının durdurulmasını talep ediyoruz. Ayrıca Güvenlik Polisi ve polisin camilere müdahale etmesine izin verilmesini istiyoruz. İslamlaşmaya hizmet eden camilerin yıkılması gerekir. Uzun vadede, antidemokratik, İsveç karşıtı, homofobik ya da Yahudi aleyhtarı propagandanın ya da İsveç toplumu hakkında genel yanlış bilgilerin yayıldığı cami binalarına el koymaya ve yıkmaya başlamalıyız. Şehir manzarasında İslami anıt görevi gören minareler, kubbeler, hilaller ya da diğer nitelikler tamamen kaldırılmalıdır” diyor.

Jimmie Åkesson SD Ulusal Günler SD İsveç Demokratları Cami yıkmak Radikal İslam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ