İSVEÇ HÜKÜMETİ İLE İSVEÇ DEMOKRATLARI ANLAŞMALARINI GÜNCELLEDİLER

İsveç özel televizyonu TV4’nün haberine göre, koalisyon hükümeti ile İsveç Demokratları güncellenmiş bir Tidö anlaşması üzerinde anlaşmaya vardı. Televizyon bu haberini kaynaklara dayandırarak izleyicilerin aktardı. Kanalın siyasi yorumcusu Ann Tiberg'e göre müzakereler uzun süredir devam ediyordu.

İSVEÇ HÜKÜMETİ İLE İSVEÇ DEMOKRATLARI ANLAŞMALARINI GÜNCELLEDİLER
İSVEÇ HÜKÜMETİ İLE İSVEÇ DEMOKRATLARI ANLAŞMALARINI GÜNCELLEDİLER Admin
Bu içerik 302 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

Eylül 2022 seçimlerinden sonra koalisyon hükümet kuran Ilımlı Muhafazakar Parti, Hıristiyan Demokratlar, Liberaller ve onları dışarıdan desteklayen İsveç Demokratları Västerås”ta bulunan Tidö Sarayında biraraya gelerek Tidö sözleşmesine imza atmışlardı. Bu anlaşma aradan geçen zaman içinde birtakım sorunların ortaya çıkmasına neden oluyordu. Bu durumu gidermek için başlatılan gizli görüşmeler su yüzüne çıktı.Hükümet ile İsveç Demokratları bu anlaşmayı güncellediler.

Tidö anlaşmasının (Ilımlılar, Hıristiyan Demokratlar, Liberaller ve İsveç Demokratları arasındaki anlaşmanın) önümüzdeki hafta kamuoyuna sunulması bekleniyor.

TV4 Nyheterna'nın haberine göre, güncellenen anlaşmaya ilişkin müzakereler Harpsund da dahil olmak üzere uzun süredir devam ediyor olmalı.

TV4'ün verdiği bilgiye göre anlaşma, iklim, suç, göç ve entegrasyon, büyüme, aile halkının finansmanı ve okuldan oluşan altı temel alan etrafında dönmeye devam edeceği belirtildi.

İsveç Hükümeti İsveç Demokratları Tidö Sözleşmesi güncellemek TV4
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ