HÜKÜMET VE İSVEÇ DEMOKRATLARI GÖÇÜN İSVEÇ’E MALİYETİNİ GÖRMEK İSTİYOR

Hükümet ve İsveç Demokratları, modern zamanlarda İsveç'e göçün ne gibi ekonomik etkileri olduğunu hesaplamak istiyor. SD'nin parti sekreteri Mattias Bäckström Johansson, bunun ileriye yönelik bir yönlendirme aracı haline gelmesinin önemli olduğunu söylüyor.

HÜKÜMET VE İSVEÇ DEMOKRATLARI GÖÇÜN İSVEÇ’E MALİYETİNİ GÖRMEK İSTİYOR
HÜKÜMET VE İSVEÇ DEMOKRATLARI GÖÇÜN İSVEÇ’E MALİYETİNİ GÖRMEK İSTİYOR Admin
Bu içerik 326 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

İsveç haber ajansı TT, güncellenen Tidö anlaşmasındaki noktalardan birinin hükümetin ve İsveç Demokratları’nın göçün ekonomik etkilerini görmek istemesi olduğunu yazıyor.

Ekonomi Enstitüsü, "modern zamanlarda İsveç'e göçün net ekonomik etkilerini" hesaplamakla görevlendirilecek. Görev aynı zamanda çeşitli senaryolara dayalı olarak gelecekteki gelişime yönelik tahminleri de içermektedir.

                                                                 Suriye'den İsveç'e göç 

SD'nin parti sekreteri Mattias Bäckström Johansson, partinin uzun süredir hem mecliste hem de belediyelerde "çok kültürlü hesaplar" için baskı yaptığını söyleyerek; ”Gerçeğin nasıl olduğunu tahmin etmene gerek yok” diyor.

Tidö partileri arasındaki güncellenen yeni anlaşmanın önümüzdeki hafta sunulması bekleniyor. SVT’nin haberlerinde verdiği bilgiye göre ilk anlaşmaya göre büyük bir değişiklik içermiyor.

Bäckström Johansson, ”İltica ve işçi göçünün etkisinin kaynağını ülkeye göre raporlandığı bir bölüm oluşturulmalıdır. Bir parametre olarak göçmenlerin grup olarak homojen bir topluluk olmadığını dikkate almanız gerektiği açıktır. Ancak farklı koşullar vardır. Bunun, muhtemelen BM aracılığıyla bağlantılı olan mevcut sığınma kabulüne dayanarak dikkate alınması gerekebilecektir. Şahsen, gelecekteki göç politikası için yönlendirici bir araç olması gerektiğine inanıyorum. Bir ülkeye kültürel yakınlık ne kadar yakınsa toplumun parçası olmak da o kadar kolay olur” değerlendirmesini yapıyor.

İsveç Tidöpartiler Göç Göçmen ekonomik etkiler İsveç Hükümeti İsveç Demokratları
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ