GÄVLE TEKESİ BEKLENMEDİK TEHDİTLE KARŞI KARŞIYA KALDI

Gävle kentinin her yıl Noel süresince sembolü olan ve çok sayıda yerli ve yabancı turistin ziyaret ettiği Gävle Tekesi bu yıl beklenmedik bir tehditle karşı karşıya kaldı. Her yıl yakılmaması için gerekli önlemleri alan belediye yetkilileri bu yeni tehdit karşısında şaşkına döndüler.

GÄVLE TEKESİ BEKLENMEDİK TEHDİTLE KARŞI KARŞIYA KALDI
GÄVLE TEKESİ BEKLENMEDİK TEHDİTLE KARŞI KARŞIYA KALDI Admin
Bu içerik 292 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

İsveç Radyosu P4 Gävleborg, bu yıl Gävle Tekesi’nin (Gävlebocken) varlığına yönelik beklenmedik yeni bir tehditle, yani kuşlarla karşı karşıya kaldığını bildirdi.

Gävle Tekesi’nin basın sözcüsü Anna-Karin Niemann radyoya "Hiçbirimiz bunu tahmin edemezdik" diyor. Bunun nedeni ise bu yılın hasadının zayıf olması ve yazın yağışlı geçmesi.

Mevsimin yağışlı geçmesi nedeniyle hava samanın düz durmasına ve dolayısıyla tanelerin saman üzerinde kalmasına neden oldu. Bu da samanın artık yiyecekle dolu olduğunu fark eden kuşları cezbetti.

Belediye kuşlarla mücadele etmenin yollarını arıyor. Gävle Tekesi’nin 57 yıllık tarihinde 30'dan fazla kez yakıldı ya da kısmen yakıldı, yaklaşık 20 kez ise hayatta kaldı. Ayrıca sabotaj sonrasında çöktü, parçalandı ve bir çekici tarafından ezildi.

İsveç Gävle Gävle Tekesi P4 Gävleborg tehdit kuşlar
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ