AHMET KANNECİ VE KERİM ÖZCAN DAL GİTAR RESİTALİ

Stockholm Büyükelçiliğimizce Cumhuriyet’in 100.Yılı kapsamında bir gitar resitali düzenlendi. Tarih Müzesi’ndeki resitalin sanatçıları Hacettepe Üniversitesi Öğretim Görevlileri Ahmet Kanneci ve Kerim Özcan Dal’dı.

AHMET KANNECİ VE KERİM ÖZCAN DAL GİTAR RESİTALİ
AHMET KANNECİ VE KERİM ÖZCAN DAL GİTAR RESİTALİ Admin
Bu içerik 469 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

Stockholm Büyükelçiliğimiz tarafından “Cumhuriyet’in 100.Yılı” etkinliği kapsamında gerçekleştirilen Gitar Resitali’ne davetli konuklar katıldılar. Büyükelçi Yönet Can Tezel rahatsızlığı nedeniyle etkinliğe katılamadı. Elçilik 1. Müsteşarı Çınar Ergin kısa İngilizce ve Türkçe bir tanıtım konuşması yaparak etkinliğe katılan yabancı ve Türk konuklara teşekkür etti.

Hacettepe Üniversitesi Devlet Konservatura Öğretim Görevlisi Ahmet Kanneci önce tek olarak F. Chopin’den iki parça ve bir de J. S. Bach’tan bir parça sundu. Yiene Hacetepe Üniversitesi Devlet Konservatuarı Öğretim Görevlisi Kerim Özcen Dal ile devam etti.

Bu bölümde de ilkin iki Türkçe eser Yiğdim Aslanım (Zülfü Livaneli) ve Ay gız (Cihangir Cihangirov) sundular. Arkasından anonim bir parça A Napollitana Piece ile devem ettiler.

Gitar Resitali, üç parçayla devam etti. Bunlar, A boy named Hiroshima (Takemitsu), Danza Espanyola (Granados), West Side Story (Bernstein).

 

                                                                        Ahmet Kanneci    

                                                         Ahmet Kanneci ve Kerim Özcan Dal         

Konuklar, birbirinden güzel bu parçalar ve Gitar Resital dinletisi sunan öğretim üyelerini uzun uzun alkışlayarak teşekkür ettiler. Program sonrasında küçük bir resepsiyon verildi.

Türkiye Stockholm Büyükelçiliği Cumhuriyet'in 100.yılı Gitar Resitali Ahmet Kanneci Kerim Özcan Dal Tarih Müzesi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ