SUNDBYBERG’TEKİ ASANSÖR KAZASINDA ÖLÜ SAYISI 5 OLARAK DUYURULDU

Sundbyberg'deki dün meydana gelen asansör kazası sonrasında beş kişi yaşamını yitirdi. Andersson Company'nin şantiye güvenliğinden sorumlu CEO'su Patrik Toresäter, ”Şu anda kazaya neyin sebep olduğunu bilmiyoruz, diyor. TV4'ün haberine göre, artık Stockholm'daki tüm inşaat asansörleri durduruldu.

SUNDBYBERG’TEKİ ASANSÖR KAZASINDA ÖLÜ SAYISI 5 OLARAK DUYURULDU
SUNDBYBERG’TEKİ ASANSÖR KAZASINDA ÖLÜ SAYISI 5 OLARAK DUYURULDU Admin
Bu içerik 488 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

Savcılık, Sundbyberg'deki bir inşaat sahasında dün bir iş asansörün 20 metre aşağıya düşmesi sonucu beş kişinin öldüğünü doğruladı. Yapılan basın açıklamasına göre, "Devam eden ön soruşturmadaki suç sınıflandırması, başka bir kişinin ölümüne neden olmak da dahil olmak üzere ciddi bir suç olan çalışma ortamı suçudur" denildi.

TV4, karmaşık bir kimlik belirleme çalışmasının sürdüğünü ve afet kurbanlarının kimlik tespiti için çalışan DVI ekibi adı verilen özel bir birimin görevlendirildiğini bildirdi. İşyerinde inşaat durduruldu ve çalışma ortamı ihlallerine ilişkin ön soruşturma başlatıldı. Kazaya neyin sebep olduğu henüz bilinmiyor.

Bugün (Salı), Ulusal Çevre ve Çalışma Ortamı Davaları Birimi kıdemli savcısı Gunnar Jonasson, beş kişinin öldüğünü doğruladı. Savcı, “Ölen kişilerin kimliğinin tespiti için çalışmalar devam ederken, yakınlarıyla temasa geçildi” ifadesine yer verdi. Bir yorumunda, teknik soruşturmanın devam ettiğini ve Ulusal Kaza Komisyonu'nun olay yerinde gerekli inceleme için çalıştığını söylendi.

Stockholm Sundbyberg İnşaat İş asansörü 5 ölü düştü
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ