UPPSALA’DA ŞİDDETLİ PATLAMA MEYDANA GELDİ

Çarşamba akşamı geç saatlerde Uppsala’nın kuzeyinde bir yerleşim bölgesinde bir apartman kapısının dışında şiddetli bir patlama meydana geldi. Polis sözcüsü Pelle Vamstad, bir kişinin kamuya zarar verme şüphesiyle gözaltına alındığını söylüyor.

UPPSALA’DA ŞİDDETLİ PATLAMA MEYDANA GELDİ
UPPSALA’DA ŞİDDETLİ PATLAMA MEYDANA GELDİ Admin
Bu içerik 356 kez okundu.

İSVEÇPOSTASI

Aftonbladet gazetesinin haberine göre, gece yarısından kısa bir süre önce bölgede yaşayanlardan biri şiddetli bir patlama sesi duyduğunu belirterek; ”Bütün dairenin nasıl sarsıldığını hissettim. Dışarı çıktım ve kapıda dumanlar gördüm diyor” ve şöyle devam ediyor: ”Kapı tamamen paramparça olmuş ve bunun bir bomba olduğunu anladım” ifadelerine yer veriyor.

Polise göre patlamanın organize suçla bağlantılı olup olmadığını söylemek için henüz çok erken. Pelle Vamstad. ”Ancak mevcut durum göz önüne alındığında, bu bizim baktığımız bir şey” diyor.

Olay yeri kordon altına alınırken, soruşturma sürüyor. Pelle Vamstad, "İnceleme aşaması devam ederken kapıları çalıyoruz ve tanıkları dinliyoruz" diyor. Bir kişi gözaltına alındı. Polis Perşembe sabahı, patlamanın duyulmasından kısa bir süre sonra 20'li yaşlarındaki bir kişinin gözaltına alındığını açıklıyor. Sağlık elemanları de olay yerine gitti ancak kimsenin fiziksel olarak yaralanmadığı belirtildi.

İsveç Uppsala patlama apartman Kuzey Uppsala
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ